Єврокомісія працює над законом, який унеможливить «залякування» ЄС з боку третіх країн
Це дасть ЄК можливість застосовувати торгові, інвестиційні обмеження до будь-якої країни, яка не входить до ЄС

Єврокомісія хоче створити інструмент, який захистить держави-члени ЄС від примусу з боку третіх країн. Цей інструмент повинен захистити країни та їхні ринки від економічного залякування, на зразок санкцій або заборони на перевезення. Про це пише Логіст.Today з посиланням на повідомлення Європейської комісії.
Зокрема, регулятор пропонує створити законодавчий інструмент проти примусу з боку третіх країн. Пропонований інструмент є відповіддю на зростаючу проблему економічного примусу та спрямований на захист інтересів Євросоюзу та його членів.
Це дасть ЄК можливість застосовувати торгові, інвестиційні чи інші обмеження щодо будь-якої країни, яка не входить до ЄС, яка неправомірно втручається у політичний вибір ЄС чи його держав-членів.
«Згідно з пропозицією, під «економічним примусом» маються на увазі ситуації, коли третя країна намагається чинити тиск на Євросоюз або окрему державу-член, щоб вони зробили певний вибір, застосовуючи чи погрожуючи застосувати заходи, що впливають на торгівлю чи інвестиції. Така практика неправомірно заважає законному політичному простору ЄС та його держав-членів та підриває відкриту стратегічну автономію ЄС», – вказано в заяві Єврокомісії.
Як пояснив Бернд Ланге, член парламенту ЄС, хорошим прикладом застосування цього інструменту є заборона Китаю на імпорт з Литви або заборона Росії на сільськогосподарські товари з ЄС. Очікується, що створення інструменту саме по собі стримуватиме економічне залякування.
«Нещодавнє зростання геополітичної напруженості, ослаблення міжнародного співробітництва та все активніше використання торгівлі та інвестицій призвели до більш активного використання економічного примусу. Це загрожує підірвати інтереси ЄС та його держав-членів. Ми бачили, що економічний примус можуть здійснювати різні країни, і це викликає загальне занепокоєння. Європарламент і кілька держав-членів минулого року попросили Комісію розробити механізм стримування примусу та протидії йому», – зазначено в заяві.
Нагадаємо, FT оцінила наслідки для економіки Європи антиросійських санкцій, вказавши на неминучу рецесію і перебої в поставках.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].