Суд наклав арешт на будівлі «Більшовика»

Суд наклав арешт на будівлі «Більшовика»

ДБР встановило, що вартість заводу занизили на 3 млрд грн шляхом оцінки більшості будівель як складів

Суд наклав арешт на будівлі «Більшовика»
Фото: ukrinform.ua

Стало відомо, що суд наклав арешт на будівлі та споруди ПАТ «Науково-виробниче підприємство «Більшовик».

Джерело. Про це свідчить ухвала Печерського райсуду м. Києва, єдина відкрита ухвала в держреєстрі по цій справі, передають «Наші гроші».

Деталі. Йдеться про 44 об'єкти нерухомості загальною площею 223 000 кв. м.

За матеріалами провадження, невстановлені досудовим розслідування службові особи Фонду державного майна України вчинили зловживання службовим становищем в інтересах третіх осіб під час приватизації АТ «Перший київський машинобудівний завод», що спричинило тяжкі наслідки.

За результатами проведення судовими експертами Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції судової експертизи, оцінка, наведена у звіті, виконаному компанією «Ессет Експертайз», не відповідає вимогам нормативно-правових актів з оцінки майна, методології, методам, оцінювальним процедурам. Зазначається, що вона має «значні недоліки, що вплинули на достовірність оцінки».

Зокрема, звіт не містить пояснень/обґрунтувань, яким чином проведено розбиття загальної площі будівель на виробничо-складські будівлі, будівлі торгового призначення та офісні будівлі. 

Згідно з даними звіту, переважна більшість будівель віднесена до виробничо-складських будівель, що суттєво впливає на визначену у звіті вартість нерухомого майна.

Суб'єктивність розбиття загальної площі будівель за призначенням без надання чіткого алгоритму віднесення будівель до певного типу, дає підстави сумніватись в достовірності визначеної вартості та її об'єктивності.

Згідно з листом Головного оперативного управління ДБР, реальна вартість 100% акцій АТ «ПКМЗ» становить орієнтовно 4,5 млрд грн, оскільки переможець аукціону отримав не лише будівлі заводу, а й фактично 35 га землі, розташовані біля станції метро «Шулявська».

Заниження вартості акцій у вищевказаний протиправний спосіб дозволило встановити їх стартову вартість на рівні 1,39 млрд грн та надалі здійснити продаж за 1,43 млрд грн товариству, що здійснює збиткову фінансово-господарську діяльність.

Відповідно до постанови слідчого від 20.01.2022, вказані 44 об'єкти нерухомості визнано речовими доказами у кримінальному провадженні.

Як зазначив суд, є передбачені кримінальним процесуальним законом підстави для накладення арешту на майно з метою забезпечення збереження речових доказів та визначення порядку зберігання речових доказів.

 Бекграунд. 27 жовтня ФДМУ продав на аукціоні колишній завод «Більшовик» за 1,43 млрд грн компанії «Дженерал Коммерс». Самі торги тривали лише 10 хвилин, протягом яких ціна зросла на 40 млн грн.

Згодом у ЗМІ почали з'являтися публікації про те, що аукціон нібито від самого початку було організовано «під» Василя Хмельницького, який і так через компанію «Агроміл дистриб'юшн» контролює частину приміщень, розташованих по периметру заводу. 

Після проведення аукціону Антимонопольний комітет ініціював розгляд щодо можливої змови під час приватизаційних торгів і залишив без розгляду заявку на купівлю «Більшовика» від ТОВ «Дженерал Коммерс». Потім АМКУ цю заявку таки схвалив, але слідство щодо змови ще триває. У цей час очільник ФДМУ Дмитро Сенниченко подав у відставку.

13 січня слідчий суддя наклав арешт на 100% статутного капіталу Першого київського машинобудівного заводу (колишній «Більшовик») з метою «збереження речового доказу». 

ДБР вважає, що реальна вартість пакету акцій заводу «Більшовик», який приватизували за 1,43 млрд грн, становить орієнтовно 4,5 млрд грн, оскільки переможець аукціону отримав не лише будівлі заводу, а й фактично 35 га землі близько до центру Києва.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло