«Озброїти Україну до зубів»: міністр МЗС Польщі назвав п'ять кроків для перемоги над путіним

«Озброїти Україну до зубів»: міністр МЗС Польщі назвав п'ять кроків для перемоги над путіним

Будь-який агресор має двічі подумати, перш ніж зважитись на напад на іншу країну в майбутньому

«Озброїти Україну до зубів»: міністр МЗС Польщі назвав п'ять кроків для перемоги над путіним
AP Photo \ C.Sokolowsky

Міністр закордонних справ Польщі Збігнєв Рау написав статтю «росія оголосила війну Заходу. Як перемогти», в який окреслив основні кроки Заходу в протистоянні з рф.

Наводимо переклад статті Збігнєва Рау повністю.

Нічим не виправдана агресія росії проти України є поворотним моментом для міжнародної спільноти. Миролюбна нація, яка була офіційно впевнена, що її кордони будуть недоторкканими, що їй не знадобиться ядерна зброя для захисту від іноземного вторгнення і що вона може передати свій ядерний арсенал росії, тепер зазнала вторгнення тієї самої росії.  Путінські війська навмисно ціляться в мирних жителів України. Цілі українські міста зрівняли із землею. Тисячі беззахисних жінок та дітей було вбито, мільйони втекли з країни.

Але росія атакує не лише Україну, її мирних жителів, житлові квартали, атомні електростанції та інші невоєнні об'єкти – вона руйнує всю інституційну систему, покликану захистити світ від неспровокованих воєн, включаючи Будапештський меморандум 1994 року, в якому Україна відмовилася від ядерного арсеналу. росія має бути опорою цієї системи, оскільки вона не лише підписала Меморандум, а й була засновником Статуту ООН, Гельсінського Заключного акту 1975 року та Паризької хартії Нової Європи 1990 року.

Сьогодні росія блокує інститути, створені відповідно до цих угод, і не дозволяє їм виконувати свої зобов'язання щодо втручання у разі загрози миру. Україна спливає кров'ю, але весь інституційний порядок світу поранений і не працює.

Якщо росія виграє війну проти України, застосування сили поступово стане новим стандартом у міжнародній політиці. Бажання перекроювати карти та розширювати території стає все більш поширеним у всьому світі. Тому наша спільна мета має полягати в тому, щоб не допустити успіху росії у війні з Україною та перетворити її агресію на стратегічну поразку.

Найбільша криза безпеки нашого часу вимагає від нас великих рішень. Сполучені Штати можуть очолити ці зусилля та допомогти світові відновити мир та цілісність наших інститутів.

Ось план перемоги:

По-перше, Україні треба дати всю зброю, необхідну для боротьби з російським агресором.

Президент путін не шукає компромісів. Він напав на Україну через бажання відродити російську імперію. Він вимагає від України беззастережної капітуляції, і навіть якщо не зможе досягти цієї мети зараз, то просто так не здасться. Він продовжуватиме нести смерть та руйнування, щоб підірвати бойовий дух українців. Єдиний спосіб, яким міжнародна спільнота може вплинути на його розрахунки, – це озброїти Україну до зубів, зробивши цю мету недосяжною.

По-друге, союзникам США у всьому світі необхідно збільшити свої інвестиції в оборону.

Вторгнення росії в Україну доводить її зростаючу і все більш непередбачувану агресивність.

Сполучені Штати повинні почати швидко переозброювати своїх союзників та партнерів, включаючи Україну, та заохочувати їх до цього за допомогою нової програми ленд-лізу, аналогічної до тієї, що була введена Сполученими Штатами під час Другої світової війни.

По-третє, НАТО слід негайно збільшити свою військову присутність на східному фланзі Європи.

Це слід розглядати не лише як крок до підвищення довіри до наших можливостей стримування, а й як відповідь росії на її повне ігнорування своїх зобов'язань щодо підтримання миру в Європі.

По-четверте, путін не повинен мати ілюзій щодо того, як довго триватимуть санкції.

Санкції не повинні бути зняті доти, доки росія не виведе війська з усіх територій у межах міжнародно визнаних кордонів України, поки не виконає положення Будапештського меморандуму і не виплатить репарації.

По-п'яте, ціна цієї війни має бути руйнівною для росії не лише з фінансової точки зору.

Міжнародна спільнота має притягнути до відповідальності тих, хто уможливив цю війну, та військових злочинців. Ми притягнули до відповідальності військових злочинців після війни у колишній Югославії, і ми не можемо допустити, щоб винні у військових звірствах в Україні залишилися безкарними. Усі держави рівні та підпорядковуються одному й тому ж набору законів.

Зрештою, міжнародна спільнота має підготувати план відновлення України.

Конфісковані активи російських олігархів, які підтримували та фінансували агресивну політику путіна, становлять мільярди доларів. Ми також маємо запропонувати мільйонам ні в чому не винних українських біженців перспективу кращого майбутнього у своїй країні – майбутнього, в якому вони зможуть реалізувати свої мрії. Для цього ми маємо інтегрувати Україну в Європу – єдину, вільну і, сподіваюся, мирну.

З росії мають піти всі іноземні компанії. Довіру має бути втрачено на роки

Тільки тоді провал російської агресії матиме стримуючий ефект у глобальному масштабі. Будь-який потенційний агресор має двічі подумати, перш ніж зважитись на напад на іншу суверенну країну в майбутньому. Подолання цієї політики агресії також допоможе повернути розум засновникам ООН та ОБСЄ.

Якщо ми дозволимо агресивним війнам повернутися в якості  зовнішньополітичного інструменту держав, міждержавні конфлікти знову стануть нормою, а заснований на правилах міжнародний порядок буде втрачено разом з його інститутами. 

Це була б втрата, яка виходить далеко за межі України чи Європи; це вплине на весь світ.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло