У кремлі прокоментували взяття в полон двох американців: “Вони не підпадають під Женевську конвенцію”

У кремлі прокоментували взяття в полон двох американців: “Вони не підпадають під Женевську конвенцію”

В росії добре розуміють, що полонені американці можуть стати важелем, щоб тиснути на Білий дім

У кремлі прокоментували взяття в полон двох американців: “Вони не підпадають під Женевську конвенцію”
Александр Дрюке та Енді Хьюїн
фото DR

Що сталося. Кремль заявив, що два американці, затримані в Україні, де вони воювали на стороні ЗСУ, були найманцями, які “наражали на небезпеку життя російських військовослужбовців, і повинні понести відповідальність за свої дії”. 

Джерело. Про це заявив прес-секретар Кремля Дмітрій Пєсков в інтерв'ю американській телекомпанії NBC.

Деталі. Слова Пєскова стали першим офіційним визнанням того, що двох американців взято в полон і вони перебувають під слідством.

У США повідомляли, що йдеться про двох жителів Алабами – 27-річного Енді Хьюїна та 39-річного Олександра Дрюке.

Пряма мова. «Це солдати удачі. Вони займалися незаконною діяльністю на території України, – сказав Пєсков. – Вони не служать в українській армії. На них не розповсюджуються Женевські конвенції».

Крім того, росія утримує ще одну американку – зірку американського баскетболу Брітні Грайнер. У її речах в аеропорту нібито знайшли вейп з марихуаною. Пєсков заявив журналістам, що затримана в росії понад два місяці тому Грайнер винна у злочинах, пов'язаних із наркотиками, і не є заручником.

Сполучені Штати «рішуче» не погоджуються з позицією росії про те, що громадяни США, захоплені в Україні, не підпадають під дію Женевських конвенцій, заявив високопосадовець Держдепартаменту.
Вони додали, що Вашингтон довів свою позицію щодо цього питання до російського уряду.

Бекграунд. The Telegraph написало, що 39-річний Александр Дрюке та 27-річний Енді Тай Нгок Хьюнь потрапили в полон до російських військових минулого тижня під час боїв у селі Ізбицьке під Харковом.

Пізніше російський пропагандист опублікував відео з двома американцями, що зникли під Харковом.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло