Верховний Суд поставив крапку в суперечці «Дарниці» з «Фармаком» через «Корвалол»

Верховний Суд поставив крапку в суперечці «Дарниці» з «Фармаком» через «Корвалол»

Судові розгляди між фармацевтичними компаніями продовжуються з перервами ще з середини 2000-х років

Верховний Суд поставив крапку в суперечці «Дарниці» з «Фармаком» через «Корвалол»
Фото: darnitsa.ua, farmak.ua

Стало відомо, що 30 червня Верховний Суд (ВС) України підтвердив правоту фармацевтичної компанії «Дарниця» у багаторічній суперечці з компанією «Фармак» з приводу торгових марок «Корвалол-Дарниця» та «Корвалол Corvalolum». 

Джерело. Про це повідомила пресслужба «Дарниці». 

Деталі. Суд розглянув касаційну скаргу «Дарниці» на рішення апеляційного суду, який дозволив повторний розгляд справи, раніше вже вирішеної на користь «Дарниці».

Колегія суддів ВС постановила, що «нова обставина», на яку посилалися представники «Фармаку» (визнання іншої належної «Фармаку» торговельної марки добре відомою), не є підставою для перегляду справи.

«Суд врахував, що принцип правової визначеності вважається одним з елементів належної судової процедури. Європейський суд з прав людини неодноразово зазначав про важливість забезпечення принципу юридичної визначеності як елементу верховенства права, який, окрім іншого, вимагає, щоб ухвалене судами остаточне рішення не могло бути скасованим», – підкреслюють на сайті Верховного Суду.

Таким чином, ВС затвердив рішення Київського Господарського суду, яким «Фармаку» було відмовлено у задоволенні позову проти «Дарниці» та Українського інституту інтелектуальної власності щодо знаку “Корвалол-Дарниця”.

Зазначається, що судові розгляди між «Фармаком» та «Дарницею» з перервами продовжуються ще з середини 2000-х років.

«Зараз право компанії «Дарниця» на знак «Корвалол-Дарниця» остаточно підтверджене рішенням Верховного Суду», – резюмували в компанії.

Бекграунд. Раніше суд відмовив «Фармаку» у визнанні «Корвалол Corvalolum» добре відомим знаком. При цьому «Дарниця» вважала, що в суду не було підстав задовольняти позов «Фармаку».

Як повідомляв Mind, у липні суд постановив виключити лікарський засіб «Корвалол-Здоров’я» з Державного реєстру лікарських засобів України.

У серпні адвокат «Дарниці» заявляв про спроби представників «Фармака» тиснути на суд.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло