Китай активізує роботизацію підприємств через скорочення доступності дешевої робочої сили – WSJ
Країна намагається наздогнати в цьому розвинуті держави

Що сталося. Китайські підприємства активізують провадження промислових роботів через необхідність адаптації виробництва до операційного середовища, зокрема скорочення доступності дешевої робочої сили.
Джерело. Про це повідомляє The Wall Street Journal.
Деталі. За даними Міжнародної федерації робототехніки (International Federation of Robotics, IFR), на частку КНР припало майже 50% роботизованих промислових установок, введених у дію у світі у 2021 році. Показник зріс на 45% порівняно з 2020 роком – до 243 000 одиниць.
Таким чином Китай залишається найбільшим ринком для світових виробників роботів.
Зазначається, що загальносвітовий показник кількості введених у дію установок зріс на 27% – до 486 800.
Дані IFR показують, що китайські заводи минулого року встановили вдвічі більше нових роботів, ніж підприємства у Північній та Південній Америці, а також у Європі разом узяті. В Америці показник зріс на 27%, до 49 400, у Європі – на 15%, до 78 000 установок.
Швидке зростання роботизації підприємств у Китаї пояснюють зокрема тим, що країна намагається наздогнати в цьому плані розвинуті держави. КНР усе ще відстає від США, Японії, Німеччини та Південної Кореї за щільністю роботизації виробництва.
Китайські компанії намагаються розв'язати проблему можливої нестачі робочої сили в майбутньому, а також скоротити витрати, активніше впроваджуючи промислові роботи.
Зниження виробничих витрат дозволяє підприємствам зберегти привабливість для західних компаній, позбавляючи їх стимулів для перенесення виробництва до інших країн emerging markets.
Бекграунд. Нагадаємо, що за 2021 рік американські компанії впровадили у виробничі процеси рекордну кількість роботів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].