Томас-Грінфілд: українські фермери «у відчаї» через закінчення терміну дії зернової угоди
Посол США в ООН відвідала українське зернопереробне підприємство

Українські фермери відчувають все більший «відчай» у міру того, як термін дії угоди про зерно, укладеної за посередництва ООН, наближається до закінчення, заявила у вівторок посол США в ООН Лінда Томас-Грінфілд.
Джерело. Про це пише CNN.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Деталі. «Вони, звичайно, перебувають під тиском, і через це в розпачі. Їм потрібна довіра ринку, щоб сіяти новий урожай», – сказала Томас-Грінфілд у своєму виступі після відвідин зернового підприємства у Києві.
«Я почула від них відчай, і я передам це повідомлення своїм колегам у Раді Безпеки, Генеральному секретарю ООН, і я знаю, що він це знає», – зазначила посол США в ООН.
Томас-Грінфілд описала свій візит на об'єкт, назва якого не була оприлюднена з міркувань безпеки, як короткий, але «надзвичайно повчальний».
«Ми чули, що Україна – це житниця світу. І я тут бачу Україну, бачу, як пшениця доставляється, переробляється, перетворюється на борошно, чую безпосередньо від фермерів, що їм потрібна ця зернова угода, про яку генеральний секретар ООН так активно веде переговори», – сказала вона.
«Це просто показує, наскільки важливим є це зерно, але також показує вплив, який ця несправедлива війна, розв'язана росією, чинить на світові ринки», – додала вона.
У поїздці до Томас-Грінфілд приєдналася посол США в Україні Бріджіт Брінк.
Угода, укладена за посередництвом ООН, ввела в дію процедуру, яка гарантує безпеку суден, що перевозять українське зерно, добрива та інші продукти харчування через гуманітарний коридор у Чорному морі.
Відповідно до угоди, всі судна, що заходять у порти України та виходять із них, перевіряються та контролюються міжнародними групами, які складаються з офіційних осіб із України, росії, Туреччини та ООН.
Однак термін дії угоди спливає 19 листопада, і є побоювання, що росія, яка нещодавно вже призупинила свою участь в угоді, не погодиться на її продовження.
Бекграунд. Як повідомлялося, росія добивається зняття санкцій для свого держбанку на умовах продовження зернової угоди.
Нагадаємо, експорт українського зерна сягнув уже 10 млн тонн: інфографіка показує, в які країни і в якій кількості воно вирушило.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.