росія збирається відправити на фронт нові танки Т-14 «Армата»
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

росія збирається відправити на фронт нові танки Т-14 «Армата»

За оцінкою розвідки Британії, рішення відправити танки на фронт буде ризикованим

росія збирається відправити на фронт нові танки Т-14 	«Армата»
фото DR

росія розглядає можливість відправити на війну в Україні небагато своїх нових основних бойових танків Т-14 «Армата».

Джерело. Про це повідомляє Міністерство оборони Великої Британії у щоденному звіті розвідки.

Деталі. Наприкінці грудня 2022 року танки Т-14 «Армата» через супутникові знімки помітили на полігоні на півдні росії. Саме звідти російська армія перекидала техніку для розгортання в Україні, повідомляє британська розвідка.

За оцінкою розвідки Британії, рішення відправити танки на фронт буде ризикованим, бо достеменно невідомо, наскільки вони надійні. Розробка «Армати» зайняла 11 років та супроводжувалася затримками та труднощами з виробництвом, нагадує Міноборони Британії. Засоби ремонту та евакуації не пристосовані під їхню велику вагу.

Крім цього, для того, щоб відправити в зону бойових дій Т-14, знадобиться адаптувати логістичні ланцюжки: «Армата» більша і важча за інші російські танки. При цьому самих машин є у росії не більше кількох десятків, зазначає британська розвідка.

«Якщо росія і розгорне Т-14, то головним чином у пропагандистських цілях», – пише військове відомство, зазначаючи, що командири недостатньо знайомі з «Арматою», щоб довіряти їй у бою.

Розробкою Т-14 займався «Уралвагонзавод» з 2009 року. Їхня відмінна риса в тому, що екіпаж не стикається з боєкомплектом і знаходиться в броньованому корпусі танка.

Закрита презентація танка відбулася у 2013 році, а широкому загалу його показали у 2015 році в москві на параді на честь Дня перемоги. Під час генеральної репетиції параду він заглох.

Бекграунд. Як повідомлялося, найбільшу в російській історії держпрограму виробництва зброї зупинено через провали в Україні.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло