МВС розпочало формування штурмових бригад «Гвардія наступу» – Клименко

МВС розпочало формування штурмових бригад «Гвардія наступу» – Клименко

Основу цих підрозділів будуть складати чинні поліцейські, прикордонники, нацгвардійці

This material is also available in English
МВС розпочало формування штурмових бригад «Гвардія наступу» – Клименко
Фото з відкритих джерел

Що сталося. Міністерство внутрішніх справ (МВС) розпочало формування штурмових бригад «Гвардія наступу», до яких можуть вступати добровольці для посилення Сил оборони та звільнення окупованих територій України.

Джерело. Про це повідомила пресслужба Національної поліції.

Деталі. «Багато наших військовослужбовців, які боронили й боронять нашу країну, вийшли з ініціативою набрати людей у такі підрозділи. Тому було прийнято рішення, що всіх, хто бажає, хто є патріотом, хто втратив домівки або рідних через війну, об'єднати в такі бригади. Ми вже почали формувати такі підрозділи, які націлені на те, щоб звільнити наші території і стати на міжнародно визнані кордони. Це наша найближча мета», – сказав в. о. міністра внутрішніх справ Ігор Клименко. 

Зазначається, що основу цих підрозділів складатимуть чинні поліцейські, прикордонники, нацгвардійці.  

«У першу чергу – це люди, які пройшли горнило 2014–2015 років, частина яких воювала вже у 2022 році. Частина з них поранена. Підрозділи будуть складатися виключно з добровольців, якими рухає патріотизм і таких людей дуже багато в нашій державі», – зазначив Ігор Клименко.

За його словами, охочі приєднатися до «Гвардії наступу» можуть подати відповідну анкету на сайті storm.mvs.gov.ua, де представлені всі бригади, які комплектуються. Можна обрати бригаду, в якій хоче служити людина, це або бригада Нацполіції «Лють», або бригади Держприкордонслужби «Сталевий кордон», або шість бригад Нацгвардії.

«Або інший варіант – є телефон гарячої лінії, на якій можна проконсультуватися й отримати інформацію, куди прийти. Або ж подати анкету через Центри надання адміністративних послуг, перелік ЦНАПів також представлений на сайті», – зазначили в МВС.

Записатися можна онлайн, заповнивши анкету. Протягом години передзвонить оператор і проконсультує, у який рекрутинговий пункт прийти, їх по Україні вже понад 140. Адреси цих пунктів є на сайті, кожен доброволець може прийти в найближчий такий пункт.

Також кандидат має пройти військово-лікарську комісію, здати психологічний і фізичний тести. Після успішного проходження він зараховується в ту бригаду, яку він вибрав. 

Клименко також зазначив, що для всіх бійців цих бригад зберігаються пільги, які є для військовослужбовців та поліцейських. 

«Військові можуть піти на контракт або по мобілізації, це стосується Держприкордонслужби та Нацгвардії. Всі пільги та соціальні гарантії зберігаються, крім того, ми пропонуємо достойну зарплату. Також ми пропонуємо можливість отримати професію в навчальних закладах МВС. І звичайно, кожен буде мати змогу утилізувати ворога», – сказав Ігор Клименко. 

Навчання бійців бригад триватиме кілька місяців: спочатку індивідуальне, потім – у складі підрозділу, і коли командир буде розуміти, що підрозділ готовий, вони перейдуть до виконання бойових завдань.

Бекграунд. Нагадаємо, що уряд призначив голову Нацполіції Ігоря Клименка в.о. міністра внутрішніх справ.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло