Україна працює над отриманням першої ескадрильї іноземних бойових літаків – Кулеба
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Україна працює над отриманням першої ескадрильї іноземних бойових літаків – Кулеба

Єдині бар’єри партнерів у наданні Україні бойових літаків – психологічні, вважає очільник Українського МЗС

Україна працює над отриманням першої ескадрильї іноземних бойових літаків – Кулеба
Фото ілюстративного характеру
Фото: defence-ua.com

Що сталося. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба розповів про роботу команди Президента Володимира Зеленського над розблокуванням рішення про надання Україні першої ескадрильї іноземних бойових літаків.

Джерело. Про це повідомляє пресслужба Міністерства закордонних справ України (МЗС).

Деталі. «Не принципово, чи це буде американський F-16, шведський Grippen, французький Mirage чи Rafale, або ж Eurofighter. Принципово відкрити позицію, зняти табу та отримати першу ескадрилью літаків. Потім вже будемо визначатися, враховуючи доступність на ринку та обслуговування, на яку саме модель робити основну ставку», – заявив міністр в ефірі національного телемарафону.

Кулеба зазначив, що наразі з точки зору масовості на ринку та доступності обслуговування, базовою моделлю для України є американський F-16. Водночас не обов’язково саме ця модель стане першим іноземним бойовим літаком, який отримає Україна. Важливо розблокувати надання іноземних бойових літаків як таких.

«Я не маю сумнівів, що ми відкриємо опцію постачання бойових літаків. І тут Міністерство закордонних справ, Міністерство оборони, Офіс Президента, особисто Президент Володимир Зеленський – вся команда працює над тим, щоб відкрити ці останні зачинені двері», – наголосив він.

Очільник МЗС України додав, що єдині бар’єри партнерів у наданні Україні бойових літаків – психологічні. Він нагадав, що такі самі перепони свого часу стояли на заваді отриманню РСЗВ HIMARS, ЗРК «Patriot» і західних танків, але дипломатичній команді президента Зеленського все ж вдалося подолати бар’єри та розблокувати постачання цих типів озброєння.

«Україна вже зібрала такий собі танковий зоопарк. Маємо рішення про надання Leopard, Challenger, Abrams і ми працюємо над отриманням французьких танків Leclerc. Тут головне відкрити позицію», – підкреслив він.

Міністр нагадав, що жодні побоювання партнерів щодо надання Україні попередніх типів озброєння не виправдалися. На його думку, так само не виправдаються страхи та побоювання щодо надання Україні іноземних бойових літаків, відтак рішення варто ухвалювати якнайшвидше.

Бекграунд. Нагадаємо, що Кулеба назвав три пріоритетні теми України на Мюнхенській безпековій конференції.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло