Половину регуляторних інструментів МОЗу треба скасувати, ще 25% – осучаснити – міжвідомча група
Загалом МРГ з дерегуляції проаналізувала 90 інструментів

Міжвідомча робоча група з питань прискореного перегляду інструментів державного регулювання господарської діяльності (МРГ з дерегуляції) рекомендувала скасувати 49% інструментів державного регулювання у сферах компетенції Міністерства охорони здоров’я та підпорядкованих центральних органів виконавчої влади. Ще 25% інструментів – ліцензій, дозволів, погоджень – запропоновано осучаснити.
Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.
МРГ з дерегуляції проаналізувала 90 інструментів держрегулювання МОЗу. З'ясувалося, що половина з них не несе необхідного функціоналу із захисту інтересів держави та суспільства і є дублюючими. Це, зокрема:
- дозвіл на виробництво, переробку та реалізацію продуктів харчування і харчових добавок, предметів гігієни та санітарії, косметично-парфумерних виробів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, товарів побутової хімії та дитячого асортименту;
- дозвіл на використання небезпечних факторів;
- погодження на документацію на розроблення, виготовлення й використання нових машин, механізмів, устаткування, інших засобів виробництва, нових технологій, виробничих процесів;
- погодження схем передпроєктної документації, що стосується районного планування та забудови населених пунктів, курортів тощо.
Також міжвідомча група рекомендує скасувати інструменти, як такі, що є застарілими:
- висновок атестаційно-експертний, що підтверджує наявність в особи цілительських здібностей та спеціальний дозвіл на зайняття народною медициною (цілительством);
- дозвіл на використання есенції, що призначені для ароматизації одних видів продуктів для інших продуктів;
- свідоцтво про державну реєстрацію дезінфекційного засобу;
- дозвіл на відкриття аптек із відхиленням від нормативів мінімального забезпечення населення державними та комунальними закладами охорони здоров'я, що здійснюють реалізацію лікарських засобів.
Крім того, пропонується скасувати низку висновків державної санітарно-епідеміологічної експертизи для різних сфер діяльності. Наприклад, висновок щодо об'єктів поводження з відходами.
Нагадаємо: 13 січня Кабінет Міністрів створив Міжвідомчу робочу групу з питань прискореного перегляду інструментів державного регулювання господарської діяльності. За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, в Україні існує практично 1000 інструментів державного регулювання для бізнесу – 528 дозволів, 224 ліцензії, 157 погоджень, а ще десятки декларацій, висновків, посвідчень і свідоцтв. МРГ має їх проаналізувати та вирішити, які варто скасувати, які – оптимізувати.
Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, МРГ з дерегуляції рекомендувала скасувати майже 45% інструментів держрегулювання Міндовкілля, 47% ліцензій і дозволів для бізнесу та майже третину – Мінінфраструктури.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].