Головний борець з відмиванням грошей у Раді Європи пішов у відставку після виявлення зв’язків з розвідкою росії

Головний борець з відмиванням грошей у Раді Європи пішов у відставку після виявлення зв’язків з розвідкою росії

Загалом 90 громадян росії працюють в РЄ після початку російського вторгнення в Україну через подвійне громадянство

This material is also available in English
Головний борець з відмиванням грошей у Раді Європи пішов у відставку після виявлення зв’язків з розвідкою росії
фото Pixaby

Глава Moneyval Ігор Небиваєв пішов у відставку. Напередодні Bild повідомив, що його батько, Владімір Небиваєв, займає високу посаду в Службі зовнішньої розвідки росії.

Moneyval – це комітет експертів Ради Європи з оцінки заходів боротьби з відмиванням грошей. З березня 2020 року його очолював громадянин росії Ігор Небиваєв. Як писала газета, Ігор Небіваєв мав доступ до секретних даних та брав участь у розробці керівних принципів програми. У вівторок він розіслав своїм колегам листа, в якому розповів, що йде у відставку, стверджує moneylaundering.com.

На посаді виконавчого секретаря Moneyval його змінила Лівія Стойка-Бехт, колишній голова відділу юридичної співпраці Ради Європи. При цьому Небиваєв залишився працювати в РЄ, зайнявши іншу посаду, розповіли два джерела moneylaundering.com, знайомі з питанням.

У середині березня видання Bild випустило матеріал, в якому написало про росіян, які працюють у структурах Ради Європи. За його даними, 90 громадян росії зберегли роботу в організації після початку вторгнення росії в Україну через подвійне громадянство.

Окремо Bild вказало на Ігоря Небиваєва, батько якого, за твердженнями видання, – генерал СЗР рф.

Як пише The Moscow Times, у 2018 році українська влада вислала Небиваєва-старшого та інших підозрюваних шпигунів із країни після того, як у Британії було отруєно Сергія Скрипаля та його доньку.

Після публікації статті міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу вимагав від Ради Європи домогтися відставки Небиваєва.

«Я був здивований, дізнавшись зі статті, що громадянин росії досі обіймає посаду, яка повинна виступати за прозорість і відкритість», – розповів Рейнсал Bild.

До секретаріату Moneyval входить 18 аналітиків та інших співробітників, які виявляють нові загрози, пов'язані з відмиванням грошей та фінансуванням тероризму.

Після початку війни в Україні росія вийшла зі складу Ради Європи. 15 березня 2022 року комітет міністрів РЄ виключив країну з організації.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло