Міжнародні інституції можуть долучитися до відбудови житлового сектору України

Міжнародні інституції можуть долучитися до відбудови житлового сектору України

Для цього Україна має створити такі домовленості, за яких корупція буде неможливою

Міжнародні інституції можуть долучитися до відбудови житлового сектору України
Фото: Getty Images

Міжнародні інституції можуть долучитися до відбудови житлового сектору України.

Про це в інтерв'ю Mind повідомила голова Комітету з організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк.

Посадовиця наголосила, що наразі міжнародні інституції беруть участь лише у відновленні критичної інфраструктури. Так, відбудовується водогін у Дніпропетровській області з нуля.

Шуляк наголошує, що Світовий Банк активно розглядає можливість працювати з механізмом компенсацій за зруйноване житло. Утім для структури важливо, щоб були створені умови, за яких не буде корупції.

«Система, яку ми запропонували – це коли через цифрові інструменти видаватимуться житлові сертифікати / цільові гроші... де чітко зазначена вартість кожного пошкодженого елементв, і вся інформація заноситься до реєстру пошкодженого майна тощо. Вони переконалися, що процедура верифікована, корупційні фактори усунуто, і тому беруть участь у таких програмах», – додала політикиня.

Водночас через українську платформу UNITED24 вже зібрали кошти на відбудову зруйнованих будинків у Київській області. Зараз 18 будинків уже відремонтували.

Закарпатська ОВА розробила проєкт «3 в 1», коли житло фінансується з трьох джерел: третину дає військова адміністрація, ще третину – бюджет громади, а решту – бізнес, що працює в цій громаді. Зазначається, що деякі проєкти вже вдалося реалізувати за цією схемою.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що понад пів мільйона українців повідомили про зруйноване внаслідок війни житло в «Дії». Держава вже видала таким мешканцям 900 млн грн на ремонт.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло