Новини законодавства: що змінилося для бізнесу та влади з 13.02.2024 по 19.02.2024

Новини законодавства: що змінилося для бізнесу та влади з 13.02.2024 по 19.02.2024

Основні регуляторні новації минулого тижня

Новини законодавства: що змінилося для бізнесу та влади з 13.02.2024 по 19.02.2024
Фото: ілюстративне

Як змінилося законодавство з 13.02.2024 по 19.02.2024

1. ЗАКОНОДАВЧІ АКТИ, ЩО НАБРАЛИ ЧИННОСТІ

  • Документ: Закон 3528-IX від 21.12.2023 (відбудеться 16.08.2024) про легалізацію медичного канабісу.

Суть змін: згідно із законом, дозволяється вирощування та вживання виключно лікарської марихуани, оборот жорстко регулюватиметься. Виробниками зможуть бути лише юрособи, які отримали спеціальну ліцензію та сертифікат. За процесом буде встановлено цілодобове спостереження. Закон набуде чинності через шість місяців після його опублікування. Тому запрацює тільки із середини липня 2024 року.

Детальніше

Читайте також: Легалізований медичний канабіс: що передбачає новий закон

2. Регуляторні акти. 

Кабінет Міністрів України:

  • Документ: постанова від 9 лютого 2024 року №148 (відбулася 17.02.2024) щодо забезпечення провадження господарської діяльності в умовах воєнного стану.

Суть: уряд дозволив провадити діяльність із медичної практики на підставі подання декларації військовими частинами, військовослужбовці яких здійснюють бойові (спеціальні) завдання, перебуваючи на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих рф.

  • Документ: постанова від 9 лютого 2024 року №147 (відбулася 15.02.2024) про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки.

Суть: Кабмін дозволив цілодобову роботу ТЦК. Їм також дозволяється 24/7 розглядати справи про адміністративні правопорушення та накладати адміністративні стягнення.

  • Документ: постанова від 9 лютого 2024 року №138 (відбулася 13.02.2024) про національну систему біометричної верифікації та ідентифікації громадян України, іноземців та осіб без громадянства.

Суть: Кабмін надав доступ БЕБ до нацсистеми біометричної верифікації та ідентифікації громадян України. Відповідна система також містить інформацію про іноземців та осіб без громадянства. 

  • Документ: розпорядження від 13 лютого 2024 року №116-р про підписання грантової угоди між Урядом України та Урядом Французької Республіки щодо сприяння відновленню та підтримці критичної інфраструктури та пріоритетних секторів економіки України.

Суть: Кабмін схвалив проєкт Грантової угоди між Урядом України та Урядом Французької Республіки щодо сприяння відновленню та підтримці критичної інфраструктури та пріоритетних секторів економіки України.

  • Документ: постанова від 6 лютого 2024 року №150 (відбулася 15.02.2024) про реалізацію експериментального проєкту з впровадження та забезпечення функціонування інформаційно-комунікаційної системи у сфері державного експортного контролю.

Суть: Кабмін погодив пропозицію Міністерства економіки та Державної служби експортного контролю стосовно реалізації протягом двох років експериментального проєкту з впровадження та забезпечення функціонування інформаційно-комунікаційної системи у сфері державного експортного контролю. Координатором експериментального проєкту є Державна служба експортного контролю. Учасниками експериментального проєкту є центральні органи виконавчої влади, розвідувальні органи, інші державні органи, уповноважені, згідно із законодавством, здійснювати заходи у сфері державного експортного контролю, суб’єкти господарювання, державні замовники у сфері оборони.

Детальніше

Суть: Кабмін звернувся до НБУ щодо надання дозволів наступним компаніям вивести валюту за кордон для відповідних розрахунків, зокрема, це: «НГД Холдинг», «ДТЕК Павлоградвугілля», «ВФ Україна», Інгулецький гірничо-збагачувальний комбінат, Північний гірничо-збагачувальний комбінат, ДТЕК Покровська сонячна електростанція, ДТЕК Курахівська теплова електрична станція, «Інтерпайп Ніко Тьюб», Інтерпайп Новомосковський трубний завод, Інтерпайп Нижньодніпровський трубопрокатний завод, «Нафтогазвидобування».

НБУ:

  • Документ: постанови від 2 лютого 2024 року №16№15№14 (відбулися 06.02.2024) про реорганізацію та ліквідацію кредитної спілки за рішенням загальних зборів членів кредитної спілки; вимоги до системи управління кредитною спілкою; порядок регулювання діяльності кредитних спілок в Україні.
  •  Суть: положеннями, зокрема, встановлено: порядок реорганізації та ліквідації кредитної спілки за рішенням загальних зборів її членів; особливості ліквідації та реорганізації кредитної спілки шляхом злиття або приєднання; вимоги до капіталу кредитної спілки, ліквідності та порядку розрахунку відповідних нормативів; елементи власного капіталу, які можуть бути включені до складу капіталу першого рівня, а також складові капіталу другого рівня кредитної спілки; вимоги до капіталу кредитної спілки, ліквідності та порядку розрахунку відповідних нормативів; елементи власного капіталу, які можуть бути включені до складу капіталу першого рівня, а також складові капіталу другого рівня кредитної спілки; порядок використання резервного капіталу для покриття збитків; тощо.

Мінагрополітики:

  • Документ: наказ від 16.11.2023  №1981 (відбувся 13.02.2024) про затвердження порядку проведення дореєстраційного сортовивчення.

Суть: цей порядок визначає процедуру проведення та використання результатів дореєстраційного сортовивчення. Він поширюється на фізичних та юридичних осіб, які замовляють проведення досліджень ДСВ експертним закладом або безпосередньо замовником під контролем експертного закладу. ДСВ містить комплекс досліджень із визначення критеріїв відмінності, однорідності та стабільності (ВОС), а також показників придатності сорту для поширення в Україні  (ПСП). У разі виникнення обставин, які унеможливлюють отримання експертом сорту результатів польових дослідів під час проведення ДСВ відповідно до прийнятих компетентним органом методик, такі польові досліди підлягають списанню (бракуванню).

3. Законопроєкти зареєстровані протягом тижня, які можуть вплинути на ведення бізнесу.

  • Документ: 11016 від 16.02.2024 щодо подовження строку оформлення права власності на земельну ділянку власником невитребуваної земельної частки (паю) або його спадкоємцем на період дії воєнного стану.

Що пропонується: встановити, що в разі, якщо протягом одного року з дня припинення або скасування воєнного стану на території України, власник невитребуваної земельної частки (паю) або його спадкоємець не оформив право власності на земельну ділянку, він вважається таким, що відмовився від одержання земельної ділянки.

Ініціатор: нардеп Володимир Мороз.

Статус: опрацьовується в комітеті.

  • Документ: 11012 від 13.02.2024 щодо мотивації військової служби.

Що пропонується: проєктом закону передбачається:

  • збільшення в 1,5 раза розміру посадового окладу, окладу за військовим званням, надбавки за вислугу років військовослужбовцям, які під час дії воєнного стану проходять військову службу не менше 12 місяців, з яких 6 місяців виконуючи бойові накази (розпорядження);
  • встановлюються мінімальні терміни підготовки військовослужбовців;
  • встановлюються мінімальні терміни підготовки військовослужбовців;
  • встановлюються обов’язкові елементи курсу базової загальновійськової підготовки;
  • встановлюється право на отримання пільгового кредиту для створення та розвитку власного бізнесу, та інше.

Ініціатор: група народних депутатів на чолі з Романом Костенком. 

Статус: опрацьовується в комітеті.

  • Документ: 11011 від 13.02.2024 щодо звільнення від оподаткування благодійної допомоги, виплаченої протягом дії правового режиму воєнного чи надзвичайного стану на користь військовослужбовців, що не мають статусу учасника бойових дій.

Що пропонується: звільнити від оподаткування благодійної допомоги, що виплачується на користь військовослужбовців незалежно від наявності в останніх статусу учасника бойових дій.

Ініціатор: група народних депутатів на чолі з Інною Совсун. 

Статус: опрацьовується в комітеті.

4. Важливі новини:

Кабмін дозволив Міноборони уповноважувати інших держзамовників щодо закупівлі товарів «оборонки»

Укрзалізниця пропонує новий механізм укладання довгострокових контрактів із бізнесом

Уряд підтримав створення відкритого коду «Дії» – Мінцифри

Уряд затвердив критерії надання держдопомоги підприємцям для спортивної інфраструктури

Кабмін просить НБУ дозволити продаж валюти українським компаніям для розрахунків із західними кредиторами

За 2023 рік експорт українського збіжжя на світовий ринок зріс на 16%

Світовий банк виділить $500 млн на підтримку українського бізнесу у 2024 році

НБУ пропонує зобов’язати всі банки мати бокси інкасації

НБУ проведе відкрите тестування е-гривні до кінця 2024 року

Україна підписала меморандум із Rheinmetall щодо спільного виробництва боєприпасів

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що змінилося для бізнесу та влади з 30.01.2024 по 05.02.2024.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло