Литва готова направити свої війська в Україну для навчань, проте Київ не просив – прем'єрка

Литва готова направити свої війська в Україну для навчань, проте Київ не просив – прем'єрка

Інгріда Шимоніте додала, що в неї є дозвіл парламенту на відрядження військ

Литва готова направити свої війська в Україну для навчань, проте Київ не просив – прем'єрка
Фото: J. Stacevičiaus / LRT nuotr.

Литва готова відправити свої війська на територію України для проведення навчань, проте українська сторона не надсилала відповідного запиту.

Про це повідомила премʼєр-міністерка Литви Інгріда Шимоніте в коментарі Financial Times.

За словами Шимоніте, вона має дозвіл парламенту на відрядження військ в Україну для навчання, що раніше запропонував її уряд.

Очільниця уряду визначала, що рф може розцінити це як провокацію, проте, «якби ми думали лише про відповідь росії, ми б не змогли нічого надіслати».

«Кожного другого тижня ви чуєте, що когось збираються розстріляти з ядерної зброї», – сказала Шимоніте.

Водночас російська сторона нещодавно заявила про проведення навчань із використанням тактичної ядерної зброї. Тоді речник кремля дмітрій пєсков заявив, що це відповідь на нещодавні заяви країн Заходу щодо готовності відправити війська в Україну.

Шимоніте вважає, що рф навряд чи застосує ядерну зброю проти України, оскільки радіоактивні опади також торкнуться і російської території.

«Зазвичай вітер дме із заходу на схід», – зауважила вона.

Премʼєрка додала, що окупанти посилили напади на цивільну інфраструктуру Україну, як-от електростанції, школи та лікарні.

«росія намагається спровокувати нову хвилю людей, які втечуть з України через відсутність базових умов і послуг», – підкреслила Інгріда Шимоніте.


Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Франція планує у 2024 році розширити свої програми підготовки для українських військових на повітряну та військово-морську сфери.

«Крім постачання зброї та військової техніки, Франція підтримує Київ шляхом навчання українських військових… Щоб підвищити їхні навички відповідно до їхніх потреб, щоб вони могли продовжувати захищати свою територію», – сказали у МО країни.

Водночас Канада допускає можливість розміщення своїх інструкторів в України для тренувань українських військових за певних умов, проте це «має бути зроблено досить обережно й обмежено».

Українських курсантів у військових вищих навчальних закладах України навчатимуть спеціалісти із США. Окрім цього, в одному з українських навчальних центрів впровадять інструменти оцінки, які використовують в американській армії. Уточнюється, що метою тестування є виявлення потенційних лідерів, які зможуть стати сержантами.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло