росія стривожена через «загрозливе» розгортання Сполученими Штатами ракет великої дальності в Німеччині
У Кремлі обіцяють розробляти “продуману і скоординовану” військову відповідь на “цю нову гру”

росія вживатиме заходів, щоб протистояти запланованому Сполученими Штатами розгортанню ракет великої дальності в Німеччині, заявив Кремль у четвер, оскільки розцінює дії НАТО як серйозну загрозу національній безпеці росії, пише Reuters.
Сполучені Штати та Німеччина оголосили на саміті НАТО у Вашингтоні в середу, що вони почнуть розгортати ракети далекого ураження в Німеччині в 2026 році з метою посилення європейської оборони на тлі російської війни в Україні.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
«Епізодичне розгортання» – це підготовка до довгострокового розміщення ракет, серед яких SM-6, крилаті ракети «Томагавк» і гіперзвукова зброя з більшою дальністю, ніж поточні можливості Європи, зазначили в США.
НАТО також заявило в середу, що починає свою роботу нова база протиповітряної оборони США на півночі Польщі, призначена для виявлення та перехоплення атак балістичних ракет як частина протиракетного щита НАТО.
Речник Кремля Дмітрій Пєсков заявив: «Північноатлантичний альянс ще раз дуже чітко підтвердив свою сутність. Це альянс, створений в епоху протистояння з метою збереження конфронтації. Внаслідок цього напруженість на європейському континенті зростає», – додав він, зазначивши, що Кремль спостерігає, як військова інфраструктура НАТО наближається до кордонів росії.
«Ми бачимо прийняті в НАТО рішення про створення окремих логістичних хабів у чорноморських містах, відкриття додаткових об’єктів у Європі, і ми бачимо, що фактично військова інфраструктура НАТО постійно та поетапно рухається до наших кордонів», – сказав Пєсков.
«Це дуже серйозна загроза національній безпеці нашої країни. Все це вимагатиме від нас продуманих, скоординованих, ефективних відповідей для стримування НАТО, протидіяти НАТО”, – додав він.
Заступник міністра закордонних справ рф Сергєй Рябков заявив, що цей американо-німецький ракетний хід, на його думку, має на меті залякати росію і ще більше дестабілізувати регіональну безпеку та стратегічні відносини.
«Необхідна робота з підготовки збалансованих контрзаходів відповідними державними органами росії була розпочата завчасно і ведеться на системній основі», – йдеться в заяві Рябкова на сайті міноборони рф.
«Без нервів, без емоцій ми будемо розробляти військову відповідь, перш за все, на цю нову гру», – цитує його Інтерфакс.
Ракети наземного базування з дальністю понад 500 км були заборонені до 2019 року відповідно до Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (РСМД), підписаного в 1987 році Михайлом Горбачовим і тодішнім президентом США Рональдом Рейганом.
Але Сполучені Штати вийшли з Договору про РСМД у 2019 році, заявивши, що москва порушує угоду.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.