США запропонували п’ять ключових кроків для економічного відновлення України
Спецпредставниця США закликала до прискорення реформ, залучення капіталу та повернення біженців для відбудови країни

Спецпредставник США з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер під час брифінгу в Києві озвучила план із п'яти ключових кроків, які мають допомогти Україні на шляху до процвітання. Вона закликала до прискорення реформ і залучення капіталу, щоб перетворити десятки готових проєктів на сотні, а згодом – на тисячі.
«Необхідно забезпечити Україну підтримкою міжвідомчого планування, що передбачає збільшення потенціалу технічних експертів, які можуть працювати разом з українцями для сприяння координації дій усього уряду та підтримки розробки єдиного пріоритетного проєкту», – зазначила Пріцкер.
Другим пунктом вона назвала необхідність прискорення, щоб розширити список готових до реалізації проєктів із десяти до сотень і в кінцевому підсумку до тисяч.
«Як сказав посол, нам необхідно підтримати Україну в прискоренні реформ, що є абсолютно необхідним для створення фундаменту для інвестицій, успішної економіки, вступу до ЄС і членства в НАТО», – наголосила спецпредставник США.
Третім пріоритетом Пріцкер визначила необхідність залучення більше капіталу не лише через вилучення $50 млрд російських заморожених активів, а й шляхом пожвавлення страхових, перестрахувальних, фондових s банківських ринків.
Четвертий компонент стосується повернення додому ветеранів, внутрішніх переселенців і біженців, їх навчання для відновлення країни та повернення на ринок праці.
Пріцкер також повідомила про активне співробітництво США з Україною у сфері оборонної промисловості.
«Ми дуже тісно співпрацюємо з міністром з оборонної промисловості, прем'єр-міністром та іншими, щоб допомогти розвитку оборонної промисловості у країні. Наразі в нас є чотири-п'ять угод, які або вже закриті, або перебувають у процесі реалізації, щодо виробництва різних видів боєприпасів і надання послуг», – зазначила вона.
Окремо Пріцкер зазначила перспективність галузі технологій в Україні. «Зайнятість у сфері технологій зросла на 8% і продовжуватиме зростати», – сказала спецпредставник.
Вона також розповіла про відвідини школи InScience, яка готує жінок до роботи у сфері технологій. «Залучення жінок у технічні сфери є реальною можливістю, і на ці послуги існує величезний попит», – додала Пріцкер.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].