Світовий державний борг незабаром перевищить $100 трлн – МВФ

Світовий державний борг незабаром перевищить $100 трлн – МВФ

За прогнозом, до 2030 року цей показник майже досягне 100% світового ВВП

Світовий державний борг незабаром перевищить $100 трлн – МВФ
Зображення ілюстративне
Фото: depositphotos

До кінця 2024 року світовий державний борг перевищить $100 трлн.

Про це пише Reuters з посиланням на звіт Міжнародного валютного фонду.

За словами економістів МВФ, світовий державний борг зростає швидше, ніж очікувалось. Це пов'язують із політичними настроями, що змушують підвищувати витрати. У той же час повільне зростання економік цих держав нібито посилює потреби в запозиченнях.

Фінансовий моніторинг Фонду показує, що до кінця 2024 року світовий державний борг досягне 93% світового ВВП, а через 6 років – наблизиться до 100%. Водночас аналітики припускають, що реальний рівень запозичень у майбутньому може бути набагато вищим, аніж прогнозують зараз.

«Невизначеність у фіскальній політиці зросла, а політичні «червоні лінії» в оподаткуванні стали ще сильнішими. Потреба у витратах зростає через перехід на «зелені» підприємства, старіння населення, проблеми безпеки та довгострокові проблеми розвитку», – йдеться у звіті.

Журналісти Reuters додають, що у Фонді стурбовані обіцянками кандидатів у президенти США створити нові податкові пільги – мовляв через це дефіцит федерального бюджету може зрости на «трильйони доларів».

За оцінками Комітету за відповідальне бюджетування на федеральному рівні (CRFB) США, обіцянки Дональда Трампа щодо скорочення податків можуть додати $7,5 трлн до боргу Штатів протягом 10 років. Тоді як плани Камали Гарріс нібито можуть коштувати удвічі менше.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Україна скоротила держборг на $9 млрд завдяки реструктуризації єврооблігацій. Реструктуризація єврооблігацій на $20,5 млрд дозволить зменшити боргове навантаження на 93% в найближчі три роки.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло