МКС спробує притягнути Монголію до відповідальності за відмову від арешту путіна
Проте, яким у результаті буде покарання Монголії, поки що не зрозуміло

Міжнародний кримінальний суд передав на розгляд країн – учасниць Римського статуту справу Монголії через її відмову заарештувати та видати суду владіміра путіна під час його візиту до цієї країни.
Монголія, не заарештувавши путіна й не видавши його суду, не виконала прохання МКС про співпрацю з цього питання, що суперечить положенням Римського статуту та завадило суду здійснювати свої функції та повноваження, йдеться в заяві Палати попереднього провадження МКС, передає Радіо Свобода.
Як наголошують у МКС, чийсь дипломатичний імунітет, у тому числі й імунітет президента, не є перешкодою на шляху до виконання ордера міжнародного суду.
«Враховуючи серйозність відмови Монголії співпрацювати із судом, палата вважала за необхідне передати це питання на розгляд асамблеї держав-учасниць», – заявили в суді.
Як повідомляє The Washington Post, яким у результаті буде покарання Монголії, поки що не зрозуміло.
Візит до Монголії став першою поїздкою путіна до країни, яка ратифікувала Римський статут МКС, з березня 2023 року – моменту видачі ордера на його арешт.
Російського диктатора звинувачують у незаконному вивезенні українських дітей на непідконтрольні Києву території.
МЗС України закликало владу Монголії заарештувати путіна під час його візиту до країни. У заяві українського зовнішньополітичного відомства висловлювалася надія, що монгольський уряд «усвідомлює той факт, що путін є військовим злочинцем», виконає ордер на арешт і передасть путіна до Гааги. Заарештувати путіна Улан-Батор закликали й правозахисники.
Представник уряду Монголії пояснив рішення влади не заарештовувати путіна тим, що країна перебуває у стані енергетичної залежності від сусідніх країн, а також дотримується політики нейтралітету.
Формально країни – члени МКС мають виконати ордер і затримати путіна. Однак на практиці ці зобов'язання не завжди працюють. Bloomberg із посиланням на джерела писав, що влада Монголії запевнила путіна, що не буде його заарештовувати.
Після видачі ордера путін не відвідував країни, що ратифікували Римський статут. Так, у липні 2023 року він відмовився від візиту на саміт БРІКС до ПАР, яка є членом МКС.
Також стало відомо, що путін не поїде на саміт G20 у Бразилію через ордер на його арешт від МКС. Він боїться, що його приїзд «зірве роботу «двадцятки».
Бекграунд. Тим часом французькі юристи звернулися до МКС із вимогою судити, крім владіміра путіна, також інших осіб, причетних до депортації дітей з України. Адвокати, які раніше добилися видачі ордерів на путіна та Львову-Бєлову, також впевнені в успішному виконанні їхньої нової скарги – значно ширшої.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].