В Україні стартувало приймання заявок на гранти для переробних підприємств: хто може отримати кошти та за яких умов

В Україні стартувало приймання заявок на гранти для переробних підприємств: хто може отримати кошти та за яких умов

У 2025 році держава виділила на це 3,6 млрд грн

В Україні стартувало приймання заявок на гранти для переробних підприємств: хто може отримати кошти та за яких умов
Фото: Depositphotos

З 15 лютого підприємства переробної промисловості можуть подавати заявки на гранти для модернізації та розширення виробництва.

Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.

«Уже майже 1000 підприємств оновили свій парк обладнання завдяки цій програмі. У 2025 році держава виділяє 3,6 млрд грн, що дозволить підтримати розвиток переробної галузі та сприятиме створенню понад 3400 нових робочих місць», – зазначила міністерка економіки Юлія Свириденко.

Отримати кошти можуть виробники харчових продуктів, меблів, хімічної продукції, металовиробів, підприємства деревообробної та текстильної промисловості, а також інших категорій (КВЕД С). Подати заявку можуть всі підприємці, окрім тих, що працюють на тимчасово окупованих територіях.

Для цього визначені такі умови:

  • бізнес має створити від 5 робочих місць і працювати щонайменше три роки, щоб повернути кошти через податки;
  • бізнес-план підприємства оцінює банк, рішення щодо видачі гранту ухвалює Міністерство економіки.

Уточнюється, що грант можна використати на придбання, доставку, монтаж і запуск виробничого обладнання включно з програмним забезпеченням.

«Формат – співфінансування, тобто кошти вкладає і держава, і виробник. Для більшості регіонів передбачено співфінансування 50/50. З 2024 року для виробників безпілотників, поліграфії та підприємств у зонах бойових дій, де працюють державні електронні реєстри без визначеної дати завершення таких дій, діють пільгові умови співфінансування –   держава вкладає 80%, а ще 20% сплачують ініціатори проєкту. Максимальна сума гранту – 8 млн грн», – додали в міністерстві.

Бекграунд. Раніше Mind розповідав, які можливості для експортерів надає Ощадбанк. Директор департаменту продажів продуктів ММСБ Ощадбанку Юрій Войчак розповів про основні напрямки, які банк активно розвиває для підтримки бізнесу, що прагне виходити на міжнародні ринки.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло