У NYT розповіли про штаб України та США у Вісбадені
Залужний пояснив, чому штаб створили саме там та яку роль він відігравав на початку великої війни

Наприкінці березня американська газета The New York Times опублікувала матеріал про роботу командного центру в німецькому Вісбадені, де американські та українські військові планували військові операції у 2022–2023 роках.
Про це повідомляє колишній головнокомандувач Збройних Сил України.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Посол України у Великій Британії та колишній головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний підтвердив існування такого об'єкта й надав деталі.
У NYT розповіли, що в командному центрі американські та українські військові пліч-о-пліч планували операції ЗСУ. Перша зустріч представників України та США там відбулася навесні 2022 року – через кілька місяців після повномасштабного вторгнення рф.
Залужний зазначив, що цей «штаб справді став нашою з партнерами секретною зброєю у плануванні операцій і формуванні потреб для їх реалізації».
За його словами, після початку повномасштабного вторгнення росії до України військова допомога від союзників суттєво зросла – Україна отримала різноманіття зброї та техніки, а з цим – нові виклики, пов'язані з її постачанням і ремонтом.
«Саме тому в квітні 2022 року ми створили центр із координації постачання військової допомоги Україні. Він базувався у штаб-квартирі Європейського командування США у Штутгарті, Німеччина. За деякий час цей штаб продовжив роботу у Вісбадені», – розповів колишній головком.
Згодом, за словами Залужного, Україна та союзники зрозуміли, що їм потрібен спільний оперативний штаб, який здійснюватиме оцінку потреб у зброї та техніці з огляду на планування операцій. Це питання «особливо гостро» постало влітку 2022 року, коли партнери висловили сумніви щодо доцільності тих чи інших видів озброєнь і боєприпасів для фронту в Україні.
«Тоді в нас і виникла ідея створити на базі логістичного оперативний штаб, який би аналізував сплановані операції ЗСУ й відповідно до стандартів НАТО формував під них потребу. Завдяки підтримці Великої Британії цю ідею вдалося реалізувати. І Вісбаден отримав нове дихання», – сказав посол.
За його словами, там планували операції, проводили військові ігри, формували потреби для ЗСУ та передавали їх до Вашингтона та європейських столиць.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Україна та США таємно співпрацювали в питаннях розвідки, планування та технологій після вторгнення рф. Після невдалого контрнаступу 2023 року «це вже не було натхненне та довірливе братство».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.