Чому варто прочитати книгу «Справжня вартість капіталу: Практичний посібник з прийняття фінансових рішень»

Чому варто прочитати книгу «Справжня вартість капіталу: Практичний посібник з прийняття фінансових рішень»

І як інвестиційний аналіз та оцінку вартості бізнесу перетворити на цікаву захопливу гру

Этот материал также доступен на русском языке
Чому варто прочитати книгу «Справжня вартість капіталу: Практичний посібник з прийняття фінансових рішень»
Фото Shutterstock

Mind презентує новий проект – рейтинг кращих книг з економіки за 20 напрямками. Перечитавши і проаналізувавши велику кількість видань, ми обрали з них ті, які, на думку редакції, найбільш гідні читацької уваги. У добірках ми намагалися відібрати з найкращих книг такі, що відображають різноманітні погляди та епохи. Деякі з них ви не знайдете в інших рейтингах, але повірте: вони варті уваги. Рейтинг Mind одночасно є запрошенням до обговорення книг, що входять до нього, і місць, які вони в ньому посідають.

Також ми залучили до дискусії українських топ-менеджерів і науковців. Вони щотижня ділитимуться власними рекомендаціями щодо книг, які варто прочитати в тій чи іншій галузі. Ми впевнені: несталі погляди на те, що краще, а що гірше, серед укладачів рейтингів різного часу і відсутність поширеного шаблону значно збільшують шанси читачів зустріти справді цінні, несхожі ні на що інше роботи в області економіки.

Кожні півроку ми оновлюватимемо наш рейтинг, і ви зможете відстежити за його допомогою цікаві новинки або якісні, але дещо підзабуті твори поважних авторів. Відкриває рейтнинг рецензія на книгу «Справжня вартість капіталу» керівника програми Master of Banking and Finance в KMBS Євгена Пенцака.

З повним рейтингом книг з економіки можна ознайомитись тут.

Книга «Справжня вартість капіталу» написана фінансистами-практиками, співробітниками PriceWaterHouseCoopers і для фінансистів-практиків, які аналізують інвестиційну привабливість нових напрямків бізнесу, доцільність злиття чи поглинання, займаються оцінкою вартості бізнесу із врахуванням величезної кількості його характеристик і майбутніх можливостей розвитку. 

Назва: Справжня вартість капіталу. Практичний посібник з прийняття фінансових рішень

Оригінальна назва: The Real Cost of Capital: A Business Field Guide to Better Financial Decisions 

Автори: Тім Огіер, Джон Рагман, Люсінда Спайсер

Видавництво: Баланс Бізнес Букс

Рік: 2007 

Надзвичайно вдало обрано структуру подання матеріалу та його обсяг. Запропоновано практичні алгоритми проведення розрахунків показників, що у великій мірі впливають на вартість бізнесу і його інвестиційну привабливість.

Кожен розділ починається із обговорення важливості фінансової концепції, розглядається еволюція поглядів запропонованого підходу, а також її актуальність на сьогодні з врахуванням високої турбулентності бізнес-середовища. Далі аналізуються дані з різних інформаційних та біржових джерел, які можуть бути використані для вимірювання чи калібрування показників, які є вхідними параметрами до формул з оцінки таких фінансових показників, як безризикова процентна ставка, премія за ризик, бета акції та бета активу, альфа інвестиційного портфеля, галузевий та країнний дисконт тощо.

Чому варто прочитати книгу «Справжня вартість капіталу: Практичний посібник з прийняття фінансових рішень»

Автори зазначають межі використання різних методологій для оцінки вартості інвестиційних проектів. Не менш корисною є й інформація про важливість їх коригування у різних країнах, галузях та обмеженнях для ведення бізнесу. Значна роль в оцінках вартості відводиться різним поправкам і корекціям відомих формул інвестиційного менеджменту, врахуванні вбудованих у проект додаткових менеджерських можливостей у ході їх реалізації, важливості характеристик інвесторів, які планують здійснювати відповідні інвестиції.

Книга написана живою сленговою мовою. Це відображає сучасний мовний стиль фінансистів. Автори не входять у теоретичні дискусії, аналізуючи академічні статті з заданої інвестиційної тематики. Читання книги нагадує аналіз цікавої шахової партії, коли інтрига тримається до самого кінця. Автори, аналізуючи кращі світові фінансові практики, не є категоричними у своїх висновках, а залишають простір для міркувань своїм читачам.

Запропонований методологічний арсенал інструментів вражає широтою підходів і примушує нас налаштуватись на інвестиційний аналіз та оцінку вартості бізнесу як на цікаву захопливу гру з бізнес-середовищем, ринком, зі стейкхолдерами та фінансовими аналітиками, що стоять по різні боки «барикад».

Кому буде корисною ця книга? Не лише фінансовим директорам та інвестиційним аналітикам компаній чи інвестиційних фондів, але й власникам і керівникам компаній, щоб постійно тримати у фокусі найважливіші показники бізнесу, що впливають на його капіталізацію.

Автори матеріалів OpenMind, як правило, зовнішні експерти та дописувачі, що готують матеріал на замовлення редакції. Але їхня точка зору може не збігатися з точкою зору редакції Mind.

Водночас редакція несе відповідальність за достовірність та відповідність викладеної думки реальності, зокрема, здійснює факт-чекінг наведених тверджень та первинну перевірку автора.

Mind також ретельно вибирає теми та колонки, що можуть бути опубліковані в розділі OpenMind, та опрацьовує їх згідно зі стандартами редакції.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло