4 книги від голови правління Ідея Банку
Найкращі книги з економіки
Спецпроект за підтримки компанії ДТЕК

4 книги від голови правління Ідея Банку

Книги, яку допоможуть розвинути лідерство не тільки у собі, але й у своїх командах

Этот материал также доступен на русском
4 книги від голови правління Ідея Банку
Фото Shutterstock

У рамках проекту Рейтинг книг з економіки, в якому представлені 200 книг за 20 напрямками, Mind продовжує публікувати авторські колонки, де експерти діляться рекомендаціями про видання, які, на їхню думку, слід обов'язково прочитати. Цього разу пропонуємо вашій увазі рекомендації від Михайла Власенка, голови правління Ідея Банку. За його словами, у сучасному світі головний ресурс – це не гроші, і не технології. Це сама людина. Це лідерство. Бізнеси вже давно конкурують не тільки продуктами, але й талантами своїх команд.

В епоху, коли на наших очах відбувається четверта промислова революція, перемагатиме той, хто зміг сконцентрувати у своїй компанії прогресивних лідерів. Саме вони є головним капіталом. Тому що сьогодні без грошей створити компанію можливо, а ось компанію без людей – немає. Саме тому Михайло Власенко вирішив зосередити увагу читачів на чотирьох книгах, які, на його погляд, допоможуть у розвитку лідерства не тільки в собі, а й у своїх командах.

«Вінстон Черчилль. Політична біографія»

4 книги від голови правління Ідея Банку

Біографій Черчилля видавалося і видається дуже багато. Про жодного політика ХХ століття не написано стільки книг і статей. Але його біографія, видана в 1977 році, стане у нагоді тому, кому потрібно зрозуміти, яким шляхом слід іти, щоб досягти успіху в житті, і ця книга не полишатиме його книжкову полицю. Це історія про харизматичну особу, людину, яка створила себе сама.

Мало хто знає, що у Черчилля був дефект мови: він не вимовляв букву «с». Але ціною величезної роботи над собою він став одним з найвидатніших ораторів ХХ століття. Черчилль завжди робив кілька варіантів своїх промов, і спочатку вчив напам’ять кожну. І тільки під час виступу вибирав потрібний варіант – у залежності від настроїв слухаючої його аудиторії.

Очоливши уряд у 1940 році, він своїми рішеннями фактично врятував Англію і привів до перемоги у війні. У сучасній світовій політиці мало фігур, які могли б бути порівнянні з Черчиллем. Читання цієї біографії стане хорошим помічником для тих керівників, які хочуть досягати успіху, мислити нестандартно, але при цьому залишатися у злагоді з собою. Додамо, що яку б версію біографії Черчилля ви не знайшли, кожна дозволить інакше поглянути на свій управлінський досвід і поліпшити його.

Дональд Трамп, «Думай як чемпіон. Одкровення магната про життя і бізнес»

4 книги від голови правління Ідея Банку

Нинішній президент США – досить суперечлива фігура, але слід визнати, що він, безумовно, і яскрава особистість. Книга побудована на прикладах з життя Трампа і дає зрозуміти, що успіх у великому бізнесі – це не тільки плід неймовірних зусиль і енергії, але й певних життєвих та бізнес-принципів. Трамп пише, що справжні лідери – це чемпіони, які мислять і працюють масштабно. Вони наполегливі та дисципліновані. Як сказав Джек Демпсі: «Чемпіон – це людина, яка піднімається навіть тоді, коли вже немає сил».

Основний принцип Трампа в бізнесі і житті: стислість, швидкість та точність. І це, на його думку, є проявом ввічливості, оскільки далеко не всі люди можуть собі дозволити даремно витрачати час. Як приклад він наводить випадок із відомим підприємцем Рікардо Белліно. Трамп пише, що не хотів із ним зустрічатися. Але зробив виняток, виділивши три хвилини для того, щоб Белліно представив йому свій бізнес-план. І той зробив це настільки чудово, що Трамп погодився на угоду. На його думку, в екстремальних умовах люди або здаються, або переосмислюють себе і досягають високих результатів.

У книзі багато корисних думок про бізнес-культуру, яку необхідно реалізовувати у своєму повсякденному житті, і порад щодо побудови командної роботи, постійного навчання протягом життя, та про те, що таке бути підприємцем у сучасному світі. Ця книга про те, що в житті потрібно постійно вчитися. Це особливо важливо в умовах бурхливого розвитку технологій, які висувають особливі, більш інноваційні вимоги у методах управління. Непотрібно розраховувати на містику або чаклунство, які можуть вам допомогти. «Життєвий успіх вимагає здорового глузду і наполегливої праці», – вважає Трамп.

Сунь-Цзи, «Мистецтво війни»

4 книги від голови правління Ідея Банку

Ця книга є сплавом філософії, мистецтва і науки ведення війни. Незважаючи на те, що книга була написана в V-VI ст. до н.е., у ній міститься багато простих і доступних порад з управління людьми, побудови конкурентної стратегії, тактичних прийомів боротьби з противником, що перевершує людські можливості. Це одночасно й книга по бізнес-стратегії, переговорам, веденню бізнесу. Багато концепцій, викладених в книзі, застосовні і у бізнес-середовищі, де також присутні конкуренти.

Сунь-Цзи наставляє, як правильно розподіляти свої сили, знати і розуміти дії конкурентів та вміти досягати перемоги в будь-яких умовах. Також ця книга вчить необхідності самоконтролю, відмови від зіткнень і конфліктів без глибокого аналізу ситуації та власних можливостей. Поспіх, страх, боязкість, гнів і ненависть при прийнятті рішень у складних ситуаціях – гірші порадники. Саме тому дана книга входить до списку рекомендованих до прочитання не тільки у військових вузах, а й для топ-менеджменту крупних корпорацій.

Малкольм Гладуелл, «Давид і Голіаф. Як аутсайдери перемагають фаворитів»

4 книги від голови правління Ідея Банку

Книга показує нестандартні підходи у мисленні для досягнення перемоги як у фінансовій, так і в політичній сферах. І показує, що можна стати переможцем навіть у явно програшній ситуації. Труднощі є у всіх, питання лише в тому, як ви до них ставитеся і яку стратегію обираєте.

Дана книга заснована на реальних життєвих прикладах і показує, що перемога «Давидів» над «Голіафами», які, по суті, є набагато більш ресурсними і міцними противниками, – це реально. У свою чергу, це дозволяє інакше подивитися на недоліки у положенні свого бізнесу на ринку. Якщо так званий «аутсайдер» зосередиться над одним напрямком і буде його максимально розвивати, то зможе здолати «фаворита».

Читайте також: 7 законів грошей: чому варто прочитати книгу Джорджа Клейсона «Найбагатший чоловік у Вавилоні»
У формі притч Джордж Клейсон розповідає про те, що багатіями стають лише ті, хто затямив прості закони нагромадження грошей.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті