Захворіло у світі
98,782,736
Померло у світі
2,121,681
Вилікувалось у світі
54,482,189
Захворіло в Україні
1,191,812
Померло в Україні
21,861
Вилікувалось в Україні
947,514
Скільки насправді коштує «тазик» олів'є

Скільки насправді коштує «тазик» олів'є

І як свята позначаються на здоров'ї

Цей матеріал також доступний російською
Скільки насправді коштує «тазик» олів'є

Напередодні новорічних свят більшість людей намагаються прорахувати свої фінансові можливості – щоб вистачило коштів зустріти рік, що наступає, якомога яскравіше. Але не всі й не завжди готові замислитися про те, якою ціною дістається «свято». І чи не доведеться потім розплачуватися за нього своїм здоров'ям. Святослав Ханенко, сімейний лікар і засновник клініки для здорових SQLAB, намагається пояснити, чому саме у свята найважливіше думати про себе.

Ви правильно здогадалися: цього разу йтиметься про новорічні свята та їхню справжню вартість для вашого здоров’я. Можливо, вона не так помітно зростає, як інфляція, але й низькою ніколи не була.

Проходять два тижні святкової відпустки, і от будильник, як і раніше, нагадує про себе. Тільки цього разу з ліжка встаєте не колишні ви, а наслідок тієї ж «святкової відпустки». До того ж, не надто приємний…

Ми вже знаємо, що вірити в казки про «виправити все за ніч» – це більше про написання курсової чи підготовку до іспитів, аніж про здоров’я. Справжня «чарівна пігулка» криється всередині вас, і називається вона – регулярна турбота про здоров’я. Отож, дозвольте перед новим 2019-м виписати вам декілька рецептів.

Пам’ятайте про розрахунок

Немає нічого безкоштовного, а справжня вартість їжі – це не лише сума на чекові із супермаркету, а ще й вплив на ваше здоров’я. Закарбуйте в пам’яті: за все доведеться платити. Якщо не знатимете меж, після новорічних свят отримаєте рахунок і від шлунку, і від печінки, і від серця, і від нервової системи. Повірте, тут не врятує навіть шовкова картка в особистому банку королеви Єлизавети ІІ. Тому перед тим, як з’їсти щось, добре подумайте, наскільки дорогим буде це задоволення.

Почніть святкувати завчасно 

Ні, це не означає, що правило «Це на новорічний стіл!» скасовується. Сенс в іншому. Кінець року часто перетворюється на своєрідний «кінець світу», коли терміново потрібно закривати дірки і звітувати про це всім і кожному. Саме в цей період зазвичай народжується думка про повний відрив на Новий рік. Вона переростає в мотивацію, згодом – у нав’язливу ідею  і зрештою стає реальністю у вигляді паска, що не застьобується. Так от, не дайте цій думці забрати ваш основний ресурс – ваше здоров’я.

Спробуйте заспокоїтися до 31 грудня. Поставтеся до Нового року як до чудової можливості помріяти й виділити час для себе. Швидше за все, це буде складно через робочий графік і панічні пошуки подарунків. Але ви можете, наприклад, замінити вечірній перегляд телешоу на  «сеанс» мрій і планів. Увімкніть приємну музику, влаштуйтеся зручніше, оточіть себе речами, які вас мотивують, пригадайте солодкі відчуття звершення й росту, що були у 2018-му, і запитайте себе: «Чого я хочу від нового року?». Занотуйте свої цілі й очікування, продумайте приблизний план дій, похваліть себе (останнє особливо важливо).

Якщо є можливість, поїдьте кудись. Принаймні на декілька днів. І обов’язково похваліть себе й там. Можна зайнятись улюбленою справою. Не переглядом новин і «критикою» усіх депутатів, а чимось, від чого ви отримаєте задоволення і спокій. Це допоможе зняти стрес і тоді сама новорічна ніч з кілограмами їжі та літрами алкоголю не буде здаватись єдиною можливістю розрядки, а плани на рік не дадуть повністю випасти з будь-якої діяльності.

Дозволяйте собі все, окрім зайвого 

Це означає, що ви не будете доїдати все, «що шкода викидати». Але Новий рік без втрат для здоров’я не означає Новий рік без смачненького. Зізнаюся чесно: я теж люблю олів’є та їм його. Просто я також знаю, що в певний момент варто зупинитися, і цей момент настає до того, як я торкнуся виделкою дна «тазика».

Зробіть приємне для душі – захистіть шлунок

Більшість із нас виховувалися за каноном «свято – це коли стіл прогинається». Але час йде, та й розум у нас із вами ще й для того, аби його застосовувати. Не запихайтеся їжею чи алкоголем – наповніть себе приємними враженнями. Відірвіться від столу й погляньте на тих, хто поруч. Швидше за все, це люди, із якими вам приємно проводити час. Поспілкуйтеся з ними, розкажіть про свої сподівання на новий рік, запитайте про їхні. Зрештою, пограйте в настільні ігри чи потанцюйте.

Урізноманітнюйте 

Накриваючи на стіл, не забудьте про існування страв без майонезу та чистого жиру. Якщо йдете в гості, візьміть із собою овочевий салат або кіш зі шпинатом. Смачна й корисна їжа існує, не полініться, загугліть. Постарайтесь оминути «унікальні рецепти божественних котлет» для збереження основного ресурсу. Бо всі плани і мрії на наступні 365 днів залежатимуть від вашої енергії, а ваша енергія – це ваше здоров’я.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті