Захворіло у світі
161,138,318
Померло у світі
3,347,018
Вилікувалось у світі
138,963,721
Захворіло в Україні
2,135,886
Померло в Україні
47,333
Вилікувалось в Україні
1,816,643
Нейрофідбек: що потрібно знати про роботу мозку в реальному часі

Нейрофідбек: що потрібно знати про роботу мозку в реальному часі

І як його налаштувати на продуктивність

Этот материал также доступен на русском
Нейрофідбек: що потрібно знати про роботу мозку в реальному часі

Головний мозок залишається найзагадковішим органом людського тіла, але сучасна медицина не стоїть на місці. У процесі вивчення роботи мозку медики виявили, що на нього можна цілеспрямовано впливати і домагатися позитивних змін. Методика такого впливу отримала назву нейрофідбек. Як він працює, які існують види нейрфідбеку, чи є ризики його застосування і на що можна розраховувати, пройшовши відповідний курс, спеціально для Mind розповів Святослав Ханенко, засновник і головний лікар клініки для здорових SQLAВ.

Що таке нейрофідбек і як він працює?

«Neuro» в перекладі з англійської – означає «що належить до нервової системи» (в нашому випадку йдеться про головний орган нервової системи  головний мозок), а «feedback» «зворотний зв'язок». Отже, нейрофідбек  процедура, метою якої є поліпшення функцій головного мозку, що відповідають за нервову систему, розумову активність і сон у тому числі.

В основі нейрофідбеку лежить принцип електроенцефалографії  вже можна сказати «стародавнього», добре перевіреного доказового методу вимірювання активності мозку за допомогою аналізу електричних хвиль. Досліджуючи застосування електроенцефалографії, медики і створили нейрофідбек. Лінійний і динамічний.

При лінійному нейрофідбеку лікар, аналізуючи енцефалограми, вручну підбирає хвилі для впливу на мозок. При динамічному  підключається програмне забезпечення і штучний інтелект. Під час знімання даних комп'ютер динамічно добирає відповідні сигнали, які гармонізують хвильову активність головного мозку.

Навіщо це потрібно?

Заглибимося трохи в історію. Лінійний нейрофідбек з'явився близько 20 років тому, як методика для допомоги дітям, хворим на аутизм. Метод дуже витратний. Він вимагає високої кваліфікації лікаря і багато часу.

Динамічний нейрофідбек, хоч і використовується теж для лікування, але завдяки автоматизації, спрощенню та здешевленню процедури, почав застосовуватися для поліпшення якості життя завдяки корекції функцій головного мозку. За допомогою динамічного нейрофідбеку покращують сон, борються зі стресом, розвивають швидке запам'ятовування і прискорюють обробку інформації. Таке ось «прокачування» мозку.

Як довго триває курс?

На це питання неможливо відповісти однозначно: ми всі різні люди. Хтось відчує себе краще вже після першого сеансу, а хтось – після третього. У нашій практиці був досвід, коли курс нейрофідбеку проходили три різних пацієнта: дівчина 30 років, чоловік близько 50 і жінка похилого віку – 75 років. Можете собі уявити, яким було здивування лікарів, коли після першої ж процедури чоловік сказав, що почувається значно краще, жінка у віці майже одразу повідомила, що її припинило мучити безсоння, а дівчина почала помічати поліпшення лише після шостого сеансу.

Чи є ризики і протипоказання?

У даній технології немає ризиків і протипоказань: все абсолютно безпечно, тому що це процедура гармонізації, а не лікування. Тобто, не штучне грубе втручання в роботу мозку, а індивідуальний для кожної людини процес зваженого впливу.

Про що не можна забувати?

Саме про те, про що ми говорили вище. Нейрофідбек не виявляє хвороб і не лікує їх, а лише є інструментом поліпшення якості вашого життя. Це відмінний спосіб поліпшити сон і підбадьорити голову, але серйозні проблеми вимагатимуть інших методик.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті