Цілетерапія: про вплив бажань на здоров'я

Цілетерапія: про вплив бажань на здоров'я

Навіщо потрібні цілі та як вони можуть поліпшити здоров'я і якість життя

Этот материал также доступен на русском
Цілетерапія: про вплив бажань на здоров'я
Фото: pixabay

Кожна людина, коли розпочинає вирішувати будь-яке завдання, керується своїми пріоритетами або мотивацією. При цьому в усіх вони різні, але без них складно або майже неможливо змусити рухатися до поставленої мети. Ці аксіоми працюють не лише для нашої діяльності, але і для нашого здоров'я.

Як правильно поставлені цілі впливають на стан здоров'я, розповів Mind сімейний лікар, засновник клініки для здорових SQlab Святослав Ханенко.

Серед клієнтів нашої клініки зустрічаються люди з непростими характером та історією.

Хочу розповісти про одного з них, талановитого 70-річного підприємця. Усе його життя – боротьба. Складний бізнес, багато недоброзичливців, багатомільйонні угоди. Спілкуючись з ним, я бачу перед собою старіючого лева, до якого підкрадаються гієни в надії відчути його слабкість і напасти зі спини. Він молодий душею і хоче жити: у нього трирічна дитина і дружина, майже втричі молодша, вагітна другою дитиною.

Звичайно, цей чоловік хоче побачити, як подорослішають його діти, і точно не хоче бентежити своїми проблемами зі здоров'ям молоду дружину. А це не так просто після двох інсультів, та ще з гіпертонією, діабетом, подагрою і артритом.

Як працює біохакінг

Що привело його в нашу клініку? Дуже прості та нагальні цілі: залишатися сильним левом, не пустити у свій бізнес гієн, зберегти статус у суспільстві, рівень життя, відносини з дружиною і сили для виховання маленьких дітей.

Відверто кажучи, співпрацювати з нами йому непросто. Він шукав чарівну пігулку, яка дозволила б йому швидко знайти рішення всіх проблем. За цю пілюлю клієнт готовий був заплатити будь-які гроші. Але безплідні багаторічні пошуки «еліксиру вічної молодості» врешті-решт привели його до єдиного правильного вибору – біохагінгу: системному, комплексному і свідомому управлінню здоров'ям як проектом.

Такий підхід передбачає тривале багатокомпонентне обстеження, що включає аналіз 2000 параметрів за дев’ятьма блоками: генетика, здоров'я всіх внутрішніх органів і шкіри, молекулярне, клітинне і функціональне здоров'я, спосіб життя, звички, ментальне здоров'я і життєві цілі.

Потім йде розробка персональної стратегії управління здоров'ям, яка часто передбачає корекцію речей, що виходять далеко за рамки усунення конкретних недуг.

Зміна пріоритетів, відмова від деяких звичок і формування нових, зміна способу життя, а іноді – і кола спілкування.

Людина, яка звикла до швидкого результату, насилу приймає таку філософію. Герой цієї розповіді пройшов обстеження не за один, а за три підходи. Він категорично не хотів відмовлятися від алкоголю і в цілому щось міняти у своєму способі життя. Клієнт хамив персоналу, йшов, грюкаючи дверима, але... все одно повертався, згадуючи про свої цілі, які на певному життєвому етапі стали для нього набагато важливішими за сформовані звички, комфорт (у його розумінні) і навіть власне его.

Процес обстеження і подальша реалізація персональної стратегії допомогли йому краще зрозуміти, як влаштовано його здоров'я, і ​​побачити причинно-наслідкові зв'язки.

Що таке мета

Будучи біохакером і привівши до цієї філософії не один десяток успішних людей, сьогодні я можу з упевненістю сказати: мета – абсолютно реальний, відчутний об'єкт і безпосередньо впливає на здоров'я людини. Чітко сформульовані справжні, збалансовані цілі можуть бути колосальним джерелом енергії та головною діючою речовиною в процесі зцілення людини від недуги.

Водночас безцільність чи надумана мета, нав'язана загальноприйнятими стереотипами, призводить до дуже серйозних збоїв у всіх системах людського організму. Це не чергові красиві слова, що закликають до виховання в собі цілеспрямованості. В жодному разі. Це висновок, заснований на аналізі практичного досвіду нашої клініки.

Дев'ятий пункт – життєві цілі, з'явився в нашій системі комплексної діагностики не відразу. Його ми включили через декілька місяців від моменту відкриття клініки SQLAB, усвідомивши на певному етапі, що все так чи інакше до цього зводиться. У системі біохакінгу здоров'я розглядається як ресурс.

Усі ми розуміємо, що ресурс заради ресурсу поповнюватися, удосконалюватися або накопичуватися не може – це ненормально. Так само ненормально, як робити гроші заради грошей.

Будь-який ресурс повинен бути використаний з певною метою. І чим зрозуміліше і чіткіше мета, тим якісніше і ефективніше використання ресурсу.

Як визначити свої цілі

Якими б прогресивними і успішними не були наші клієнти, навіть для них виявляється непросто сформулювати свої справжні цілі. Ми намагаємося їм в цьому допомогти, пропонуючи відповісти на стандартизований перелік запитань.

Спочатку клієнти ставлять оцінку своєму поточному колесу життєвого балансу. Потім в інтерв'ю з фахівцем клініки промовляють свої цілі в різних аспектах життя. Ось тут найчастіше і розкриваються проблеми, що провокують більшість збоїв. Наприклад, основні цілі у людини сконцентровані в бізнесі, при цьому відпочинок і відновлення для нього другорядні.

Ми розуміємо, що дуже скоро при такому стані справ людина втратить здатність ефективно справлятися з робочими питаннями, приймати виважені рішення в бізнесі. Спочатку давати збої почне здоров'я, потім виникнуть проблеми в сімейних відносинах, а далі не змусить себе довго чекати і просадка в справах.

У процесі нашої співпраці ми аргументуємо, чому заради досягнення цілей у бізнесі людина має сконцентруватися на цілях, пов'язаних зі здоров'ям, сім'єю і відпочинком.

Цікаві зміни відбуваються з клієнтами вже в процесі діагностики. Відповідаючи на велику кількість питань, вони починають краще розуміти себе і відрізняти справжні бажання від бажань, продиктованих лімбічною системою (спрага отримання миттєвого задоволення на шкоду довгостроковим цілям).

Подальші їх дії перестають бути автоматичними, тобто запрограмованими попередніми життєвими циклами.

Як би добре не було, важливо хотіти хоч щось поліпшити, або, як сказав герой фільму «Про що говорять чоловіки», хотіти чогось хотіти. Здоров'я – це ресурс для руху вперед, а рух уперед неможливий без мети і бажань, що її формують. Це правило є універсальним для всіх: і тих, кому під 70, як нашому клієнту, і тих, кому трохи за 20 – як його дружині.

Автори матеріалів OpenMind, як правило, зовнішні експерти та дописувачі, що готують матеріал на замовлення редакції. Але їхня точка зору може не збігатися з точкою зору редакції Mind.

Водночас редакція несе відповідальність за достовірність та відповідність викладеної думки реальності, зокрема, здійснює факт-чекінг наведених тверджень та первинну перевірку автора.

Mind також ретельно вибирає теми та колонки, що можуть бути опубліковані в розділі OpenMind, та опрацьовує їх згідно зі стандартами редакції.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті