Стороннім зась: чому нові ЖК закривають свої території

Стороннім зась: чому нові ЖК закривають свої території

І коли в Києві поменшає парканів

Этот материал также доступен на русском языке
Стороннім зась: чому нові ЖК закривають свої території
Фото: pixabay

Забудова Києва триває попри гучні скандали, адже на нові квадратні метри завжди знайдеться покупець. Які небезпеки чатують на потенційних інвесторів у столичне житло, Mind писав у матеріалі «Чужа земля: які компанії будують ЖК на ділянках з неправильним цільовим призначенням». 

Сьогодні ж про те, як забудовники позиціонують нові ЖК і чому їх закриті території можуть зіграти не на користь усіх зацікавлених сторін, спеціально для Mind розповів СEO і керуючий партнер девелоперської компанії DC Evolution Андрій Рижиков.

Сьогодні у світі є тренд на інтеграцію нових ЖК в урбаністичний ландшафт міста. У Лондоні, наприклад, міська адміністрація заборонила закривати доступ до житлових комплексів, щоб не провокувати конфлікти між жителями ЖК і розташованих поряд більш старих будинків. Але не в Україні – у нас, як раз навпаки, зростає кількість закритих нових ЖК і навіть територій старих хрущовок.

Столичні ЖК за рівнем закритості можна умовно поділити на три типи:

  • перший – повністю закритий від сторонніх;
  • другий – обгороджений парканом із пропускною системою, але відкритий на вхід для відвідувачів у денний час;
  • третій – повністю відкритий.

Чому ми прагнемо закритися?

По-перше, це, звичайно, питання безпеки.

По-друге, збереження майна на території комплексу. Ми звикли, що тільки ми можемо користуватися тим, за що платимо. І начебто в дитячому садку нас вчать ділитися, але, коли ми виростаємо, не дуже дотримуємося цього правила. Інфраструктура комплексу – це гроші, і за її обслуговування хтось повинен платити.

І тут може виникнути запитання: чому користуються всі, а платять лише мешканці? Крім того, інфраструктура може бути пошкоджена якимись варварами, і її відновлення знову буде покладено на керуючу компанію або ОСББ.

Коли зникнуть паркани? 

Багато урбаністів звертають увагу, що закриті двори й комплекси створюють соціальний дисбаланс, особливо, якщо ЖК розташований не в самому преміальному районі міста.

Але насправді це типова джентрифікація. Нові комплекси, що відрізняються від типової забудови такого району за самими різними параметрами, зокрема закритістю, згодом можуть «підтягувати» до своєї планки й навколишню територію, роблячи її кращою.

Але поки в Україні фундаментально не переглянуть питання безпеки і не підвищиться загальна культура поведінки, відкритих комплексів чекати не варто. Навіть якщо спочатку забудовник створюватиме ЖК таким, мешканці прагнутимуть до закритості.

Автори матеріалів OpenMind, як правило, зовнішні експерти та дописувачі, що готують матеріал на замовлення редакції. Але їхня точка зору може не збігатися з точкою зору редакції Mind.

Водночас редакція несе відповідальність за достовірність та відповідність викладеної думки реальності, зокрема, здійснює факт-чекінг наведених тверджень та первинну перевірку автора.

Mind також ретельно вибирає теми та колонки, що можуть бути опубліковані в розділі OpenMind, та опрацьовує їх згідно зі стандартами редакції.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті