Захворіло у світі
113,025,730
Померло у світі
2,507,803
Вилікувалось у світі
63,747,311
Захворіло в Україні
1,333,844
Померло в Україні
25,742
Вилікувалось в Україні
1,163,555
Стороннім зась: чому нові ЖК закривають свої території

Стороннім зась: чому нові ЖК закривають свої території

І коли в Києві поменшає парканів

Этот материал также доступен на русском
Стороннім зась: чому нові ЖК закривають свої території
Фото: pixabay

Забудова Києва триває попри гучні скандали, адже на нові квадратні метри завжди знайдеться покупець. Які небезпеки чатують на потенційних інвесторів у столичне житло, Mind писав у матеріалі «Чужа земля: які компанії будують ЖК на ділянках з неправильним цільовим призначенням». 

Сьогодні ж про те, як забудовники позиціонують нові ЖК і чому їх закриті території можуть зіграти не на користь усіх зацікавлених сторін, спеціально для Mind розповів СEO і керуючий партнер девелоперської компанії DC Evolution Андрій Рижиков.

Сьогодні у світі є тренд на інтеграцію нових ЖК в урбаністичний ландшафт міста. У Лондоні, наприклад, міська адміністрація заборонила закривати доступ до житлових комплексів, щоб не провокувати конфлікти між жителями ЖК і розташованих поряд більш старих будинків. Але не в Україні – у нас, як раз навпаки, зростає кількість закритих нових ЖК і навіть територій старих хрущовок.

Столичні ЖК за рівнем закритості можна умовно поділити на три типи:

  • перший – повністю закритий від сторонніх;
  • другий – обгороджений парканом із пропускною системою, але відкритий на вхід для відвідувачів у денний час;
  • третій – повністю відкритий.

Чому ми прагнемо закритися?

По-перше, це, звичайно, питання безпеки.

По-друге, збереження майна на території комплексу. Ми звикли, що тільки ми можемо користуватися тим, за що платимо. І начебто в дитячому садку нас вчать ділитися, але, коли ми виростаємо, не дуже дотримуємося цього правила. Інфраструктура комплексу – це гроші, і за її обслуговування хтось повинен платити.

І тут може виникнути запитання: чому користуються всі, а платять лише мешканці? Крім того, інфраструктура може бути пошкоджена якимись варварами, і її відновлення знову буде покладено на керуючу компанію або ОСББ.

Коли зникнуть паркани? 

Багато урбаністів звертають увагу, що закриті двори й комплекси створюють соціальний дисбаланс, особливо, якщо ЖК розташований не в самому преміальному районі міста.

Але насправді це типова джентрифікація. Нові комплекси, що відрізняються від типової забудови такого району за самими різними параметрами, зокрема закритістю, згодом можуть «підтягувати» до своєї планки й навколишню територію, роблячи її кращою.

Але поки в Україні фундаментально не переглянуть питання безпеки і не підвищиться загальна культура поведінки, відкритих комплексів чекати не варто. Навіть якщо спочатку забудовник створюватиме ЖК таким, мешканці прагнутимуть до закритості.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті