Мар’яна Безугла

Народний депутат IX скликання, фракція «Слуга народу», заступник голови комітету Верховної Ради з національної безпеки, оборони та розвідки.

Біографія

Народилася 17 травня 1988 року в Києві. Закінчила 117-ту  гімназію, Національний медичний університет ім. О. Богомольця за спеціальністю «Лікувальна справа» (2011), інтернатуру за спеціальністю «Внутрішні хвороби». Продовжила післядипломну освіту в Українській військово-медичній академії за спеціалізацією «Загальна практика – сімейна медицина», паралельно працюючи лікарем у Науково-практичному центрі профілактичної та клінічної медицини Державного управління справами. У цьому центрі вона працювала на кандидатською дисертацією  (захиститися не встигла).

Закінчила Міжнародну програму лідерства Державного департаменту США «Охорона здоров’я та маргіналізовані популяції» зі спеціалізацією «Організація і управління охороною здоров’я».

Навесні 2015 року Безугла як військовозобов’язаний лікар, була мобілізована до Збройних сил України. Її скерували в 128-му окрему гірськопіхотну бригаду (Закарпатська область). Певний час вона прослужила в секторі «А» (Луганська область) зони АТО, відтак – у медичних управліннях Генерального штабу ЗСУ та Міністерства оборони. 

Реформатор військової медицини

По закінченні строку мобілізації у 2016 році Мар’яна Безугла продовжила працювати в військово-медичному департаменті Міноборони як цивільний держслужбовець. Невдовзі вона перейшла до Проектного офісу реформ при міністерстві (офіційно Безугла, як й інші експерти, була оформлена в Центрі забезпечення службової діяльності Міноборони та ГШ ЗСУ. Обіймала посаду старшого інспектора з контролю за виконанням доручень відділу цивільних експертів). 

Займаючись медичним напрямком, Безугла з командою запустила у 2017 році 205-й навчальний центр тактичної медицини та розробила проект створення єдиного Головного військово-медичного управління ЗСУ (нині – Командування Медичних сил ЗСУ) замість двох окремих військово-медичних підрозділів МОУ та ГШ (реалізовано в січні 2018 року).

Політична діяльність

На парламентських виборах 2019 року Безугла обралася за списком партії «Слуга народу» (як безпартійна) на 217 мажоритарному окрузі (Київ, Оболонський район). У Верховній Раді обійняла посади заступника голови комітету з національної безпеки, оборони та розвідки та голови підкомітету запровадження цінностей і стандартів НАТО, міжнародного військового співробітництва та миротворчості (вересень 2019 – листопад 2023) та підкомітету з питань цивільного демократичного нагляду і контролю. Також вона стала заступником голови Постійної делегації у Парламентській асамблеї НАТО й увійшла до міжпарламентської ради Україна–НАТО та міжфракційного об'єднання «Гуманна країна», що має на меті популяризацію гуманістичних цінностей та захист тварин від жорстокості.

Як народний депутат Мар’яна Безугла розробила законопроекти про розвідку (ухвалений у 2020 році) та реформу СБУ (пройшов лише перше читання), очолювала Тимчасову слідчу комісію з розслідування зриву операції із затримання російських найманців ПВК «Вагнера» та ТСК з розслідування «плівок Суркова–Медведчука» (2021) – серії телефонних розмов екс-нардепа від ОПЗЖ Віктора Медведчука з російськими чиновниками та підконтрольними Кремлю бойовиками окупованого Донбасу (2014–2017). 

Після великого вторгнення російської армії Мар’яна Безугла в березні 2022 року їздила в складі української делегації до Польщі домовлятися про військову допомогу. За даними видання «Бабель», саме її розмова віч-на-віч з польським міністром оборони повпливала на рішення Польщі передати нам 100 танків. Багато разів Безугла виїжджала в зону бойових дій та на позиції частин ЗСУ. Брала участь у розробці нового законопроекту про мобілізацію.

Скандали

Опинившись у великій політиці, Мар’яна Безугла регулярно потрапляє у скандали через свої різкі висловлювання та екстравагантні пропозиції. Наприклад, після вторгнення нардеп подала законопроект із дозволом військовим командирам розстрілювати підлеглих за невиконання наказів. Розкритикувала зовнішність генерального директора Національного музею Голодомору Лесі Гасиджак. Організувала у «Фейсбуці» опитування на тему «Чи бажаєте ви народним депутатам смерті?». Найбільше обурення в суспільстві викликала кампанія критики Безуглою професіоналізму тодішнього Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного (2021–2024). Через свою скандальність політик зазнала критики від своїх однопартійців і навіть президента Зеленського. 

5 січня 2024 року комітет з нацбезпеки й оборони більшістю голосів рекомендував парламенту відкликати Безуглу з посади заступника голови комітету. Однак на голосування відповідну постанову так і не поставили. 6 лютого Мар’яна Безугла вийшла зі складу партії «Слуга народу» (у лавах якої перебувала з 10 листопада 2019-го). 22 квітня нардеп заявила, що з фракції виходити не збирається.     

Особисте життя

У побуті Безугла відзначається скромністю й ощадливістю. Жодних даних про наявність у неї чоловіка та дітей немає. Її мама Валентина Терещенко – за фахом лікар, професор, завідувала кафедрою в Національному медичному університеті (2014–2016). Батько Володимир – підприємець, що володіє численними активами, зокрема Київським заводом «Граніт».

Матеріали на Mind

Робоча група визначилася з пропозиціями до урядового проєкту закону про мобілізацію – депутат Ради

За даними Мар'яни Безуглої, серед пропозицій – повернути право на відстрочку усім особам з інвалідністю, у тому числі й для ІІІ групи

12 січня 2024 Читати
Підсумкова річна пресконференція Володимира Зеленського: головні тези

Президент проти мобілізації жінок, але вимагатиме від усіх, у тому числі від Залужного, щоденного результату для досягнення перемоги

19 грудня 2023 Читати
Нардеп зареєстрував у Раді проєкт постанови про відкликання Безуглої з посади заступника голови комітету з нацбезпеки

Раніше у ВР зареєстрували кілька проєктів постанов про відкликання Безуглої зі складу профільного комітету

27 листопада 2023 Читати
Студентів старше 30 років чекатимуть в армії

Депутати пропонують позбавити відстрочки від мобілізації здобувачів другої та третьої освіти

8 вересня 2023 Читати
Перереєстрація авто для перепродажу: скасувати і оновити правила

Законотворці пропонують ліквідувати непрозорі схеми купівлі-продажу

15 березня 2023 Читати
Депутати Ради ініціювали часткове відкриття інформації про оборонні закупівлі

Текст документу ще не опубліковано

24 січня 2023 Читати
Mind nominations 2022: компанії та люди, які вразили протягом року. Ч. 9. Волонтерський рух

Хто проявив себе в найкращий спосіб або навпаки

5 січня 2023 Читати
Омбудсмена Людмилу Денісову готуються відправити у відставку

У Верховній Раді наразі триває збір підписів щодо відставки Денісової

30 травня 2022 Читати
7 запитань про «вагнергейт», на які (не) відповіла Тимчасова слідча комісія

І чому деякі обставини тих подій досі «затемнені»

17 листопада 2021 Читати
Парламент затвердив керівний склад нових комітетів ВР

В парламенті працюватиме 23 комітети, з яких 19 очолять представники «Слуги Народу», один- Європейської Солідарності, один - «Батьківщини», один - «Опозиційнрої платформи – За життя» та один - позафракційний

29 серпня 2019 Читати
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло