Підсумки третього дня Давоса: боротьба з фейками, відверта Японія і прямолінійна Тереза Мей
Сьогодні в Давосі говорили про рівність, економічні успіхи Японії, долю криптовалют, Brexit і ризики технологічних компаній, детально проаналізовані британським прем'єром

За детальною текстовою трансляцією подій форуму можна слідкувати тут.
Український сніданок з Порошенком і братами Кличками. Цього року Україна для просування іміджу країни за кордоном зробила акцент на інвестиційній привабливості, блокчейн-революції та VIP-особах. У ролі останніх виступили президент України Петро Порошенко і брати Клички, які отримали напередодні нагороду за «успішне просування образу України у світі».

Учасники дискусії відзначили реформаторські зусилля України, хоча й підкреслили, що основна частина роботи ще попереду. Зокрема, представник ЄБРР Артем Шевальов, розмірковуючи над перспективами біткойнів, зазначив, що криптовалюти в таких країнах, як Україна, можуть використовуватися в якості інструменту для відмивання грошей. А це – вагомий аргумент і привід почати займатися питаннями криптокорупції, що набирає обертів з кожним місяцем.
За рівність і братерство. Давос вірний собі – жоден день не обходиться без обговорення тем рівності та боротьби з дискримінацією. Сьогодні головним спікером відповідної панелі стала Малала Юсафзай, наймолодший лауреат Нобелівської премії миру.

Малала Юсафзай
Варто віддати їй належне – доповідь була дійсно оригінальною. Замість стократного проголошення ідей рівності, Юсафзай наголосила на тому, що освіта може відігравати ключову роль у просуванні цих ідей. І цього разу не обійшлося без згадки президента США Дональда Трампа, чий погляд на гендерні відносини Юсафзай назвала «шоком». Буквально через декілька годин Трамп уже прибув у Давос, викликавши справжній фурор у місцевої публіки.
Альберт Гор і проблеми клімату. Колишній віце-президент США Альберт Гор заявив, що США можуть зірвати світову боротьбу зі змінами клімату. На його думку, Америка не може законно залишити лав Паризької хартії.
Зобов'язання США як наддержави вимагають від неї відмовитися від своїх економічних позицій на користь вирішення глобальних проблем. З огляду на те, який галас здійнявся після виходу США з Паризької угоди, Давос прогнозовано використовується як трибуна, щоб втихомирити Білий дім.

Альберт Гор
Лондон має залишитися фінансовим центром. Міністр фінансів Великобританії Філіп Хеммонд побоюється, що Лондон як світовий фінансовий центр може програти внаслідок Brexit. Причому в мінусі опиняться і всі європейські столиці, бо швидко знайти альтернативу Лондону – це утопія. Brexit, звичайно, є Brexit, але національні інтереси – понад усе.

Філіп Хеммонд, міністр фінансів Великобританії
Боротьба з фейками в умовах «постправди». У сучасному світі інформаційні війни вже давно стали частиною політичного та економічного протистояння. Цього року тема дісталася і Давоса. Тим паче що термін «постправда» став словом 2017 року.
Учасники панелі навіть проходили тест, відрізняючи фейкові новини від реальних. Виглядало все досить банально. Часом навіть складається враження, що сама собою боротьба з фейками є частиною інформаційних воєн між групами впливу, які виборюють право щось називати «правдою», а щось – «брехнею».
Відверта Японія. Як уже зазначалося, Давос-2018 став форумом демонстрації успіхів і економічного зростання. Слідом за Італією, Індією та Китаєм про свої досягнення розповіла і Японія. Піарив свою батьківщину професор Такенато Хейзо, який наголосив на зростанні економіки, поліпшенні демографічної ситуації та падінні рівня безробіття.

Такенато Хейзо
Варто відзначити, що на відміну від багатьох інших спікерів, Хейзо був відвертий і в обговоренні проблем Японії. Залишаються актуальними теми інфляції та безперервного старіння населення. Східні країни в обговоренні проблем, як не дивно, часом більш відкриті, ніж європейці.
Прямолінійна Тереза Мей. Прем'єр Великобританії Тереза Мей традиційно є одним з найжорсткіших і відвертих спікерів Давоса. Цього року вона теж виправдала очікування. Перша теза Мей: Британія продовжуватиме виступати на захист вільної торгівлі. З урахуванням Brexit вона практично продовжує тези Хеммонда, акцентуючи увагу на глобальній місії Великобританії як найпотужнішої торгової держави.
Друга теза: Світова організація торгівлі повинна зробити більше, щоб йти в ногу зі світовою економікою. Особливо це стосується сфери послуг та електронної торгівлі.

Тереза Мей
Третя теза: світу необхідно відповідати на технологічні ризики. І тут Мей несподівано наводить приклад сервісу Uber. На думку політика, ця інноваційна компанія не може похвалитися успіхами в питаннях безпеки і гідного поводження з власними працівниками.
Мей зазіхнула, здавалося б, на святе. Але саме світові лідери мають окреслювати рамки компаніям, які ростуть швидше, ніж влада встигає реагувати на ті проблеми, які вони ж створюють. «Давайте відновимо нашу прихильність до співробітництва і поставимо себе на шлях, який принесе користь усім нашим людям. Сьогодні й для майбутніх поколінь», – завершила свій спіч британський прем'єр.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].