Як Україна підкорює світ: топ-10 успішних кампаній на Kickstarter
Гаджет для пошуку скарбів, пазл для чарівників – чим ще вітчизняні підприємці приваблюють покупців

За світовою статистикою Кickstarter, лише 37% кампаній домагаються успіху на платформі. Найбільше грошей збирають проєкти з категорій «Ігри», «Дизайн» та «Технології». А найбезпрограшніші сегменти в процентному вираженні – «Танці», «Театр» і «Комікси».
Вітчизняні кампанії в році, що минає, «вибилися» із загальносвітового тренда. Майже всі розробки, що стартували, отримали фінансування. До топ-10 увійшли проєкти з дуже різних категорій. А 10 лідерів краудфандінга разом залучили майже $1,6 млн.

Раніше Mind писав про українських рекордсменів Kickstarter 2018 і 2017 років.
10-те місце: книга «Культура протистояння»

Залучили: $24 654
Запитували: $13 000
Кількість бекерів: 206
Стартова ціна: $40
Звідки родом проєкт: Київ
Автор проєкту: Максим Дондюк
Книга фотографа-документаліста Максима Дондюка розповідає про Революцію гідності. «Разом з дизайнером з Німеччини Євгеном Анфавовим і журналістом Саймоном Шустером, який висвітлював українську революцію для журналу Time, ми зробили все можливе, щоб створити не звичайну книгу з набором картинок, а занурити вас у події 2013–2014 років. Мета книги – нагадати, пояснити, змусити людей думати», – розповідає Максим Дондюк.
Книга «Культура протистояння» складається з фотографій і текстів. Вона доповнена картою і графіком подій. «Я підтримував протестуючих, але в своєму фотопроєкті вирішив не акцентувати на цьому увагу. Намагався створити такі фотографії, дивлячись на які, глядачі не були б зобов'язані вибирати хорошу чи погану сторону. Намагався показати протистояння двох різних світоглядів і розповісти про це», – пояснює автор проєкту.
9-те місце: Klips

Залучили: $38 927
Запитували: $1000
Кількість бекерів: 594
Стартова ціна: $16
Звідки родом проєкт: Київ
Засновник: Klipsone
8-ме місце: Pix Mini

Залучили: $46 604
Запитували: $15 000
Кількість бекерів: 343
Стартова ціна: $89
Засновники: Маргарита Рімек, Сергій Ездін, Іван Каунов
Pix Mini – дитячий інтерактивний рюкзак з LED-екраном. Ідея його створення виникла після торішнього успішного виведення на Kickstarter «дорослої» версії і отримання понад $150 000.
Раніше розробники розповідали Mind, що ключова фішка Pix – персоналізація. Передню панель рюкзака його власник може «прикрашати» різними картинками, скачавши мобільний додаток для iOS або Android. Редактор зображень дозволяє дітям створювати анімації і відображати їх на екрані. Цей самий екран може стати ігровим полем: у застосунку є стимулюючі мозок гри. А анімація, що світиться, робить дитину добре помітною на дорозі темної пори доби.
7-ме місце: Air Metal Detector

Залучили: $76 525
Запитували: $60 000
Кількість бекерів: 299
Стартова ціна: $209
Звідки родом проєкт: Київ
Засновники: Олексій Самков, Олександр Кравченко, Сем Проценко
Air Metal Detector – інтелектуальний металошукач з Bluetooth. Розробники позиціонували його як незамінний у подорожах гаджет. «Змініть враження від відпочинку з сім'єю і друзями, перетворивши свій смартфон на потужний і простий у використанні металошукач. Будь-яке місце на Землі, де люди живуть понад 100 років, може мати масу дивовижних артефактів, що залягають на глибині не більше 0,5 м. Металошукач допоможе вам їх знайти», – так заманювали бекерів автори проєкту.
Air Metal Detector – легкий (900 г), бездротовий, складаний гаджет зі світлодіодами для освітлення зони пошуку. Після скачування мобільного додатка смартфон перетворюється на блок управління, в якому є базовий і розширені режими, можливість розрізняти різні типи металів.
6-те місце: Phonster Z

Залучили: $88 999
Запитували: $5000
Кількість бекерів: 752
Стартова ціна: $64
Звідки родом проєкт: Одеса
Засновник: компанія AGE Максима Гери
Одеська команда – чемпіон за кількістю кампаній на Kickstarter. Виробник одягу і аксесуарів AGE вже 10 разів виводив на платформу свої продукти Omniadress, Phonster, Omnia 2GO і т. д. За минулі роки вдалося зібрати понад $339 000.
У 2019 році команда запустила на Kickstarter відразу два аксесуари: сумку Phonster Z Tablet, яку можна носити на грудях, і другу версію кобури для смартфона Phonster Z. Початкову заявлену суму одесити зібрали за пару годин.
5-те місце: PhotonLMS

Залучили: $92 744
Запитували: $25 000
Кількість бекерів: 225
Стартова ціна: $239
Звідки родом проєкт: Дніпро
Засновники: Ярослав Нелюбов, Антон Коновалов, Артем Дем'яненко
Photon LMS – портативна модульна фотостудія для предметної фотографії з LED-освітленням, яке можна контролювати за допомогою мобільного застосунку. Раніше співзасновник проєкту Ярослав Нелюбов розповідав Mind, що для проведення предметної фотосесії потрібно багато обладнання (чотири міні-спалахи, парасолі, відбивачі, стіл для зйомки, екрани, фони, системи кріплень і місце, де все це розмістити). А PhotonLMS замінює весь цей перелік.
«Не потрібно купувати дороге освітлювальне обладнання, платити фотографу за роботу, а модульність системи дає можливість знімати предмети і композиції практично будь-яких розмірів. Користувач оперативно змінює карту світу і управляє фотостудією за допомогою програми, що завантажується на планшет, ноубук або смартфон», – пояснював автор проєкту.
4-те місце: Transformer Desk

Залучили: $105 323
Запитували: $20 000
Кількість бекерів: 948
Стартова ціна: $89
Звідки родом проєкт: Київ
Засновник: компанія STEALTHO Віталія Савриги
Transformer Desk – настільний органайзер з бездротовим зарядним пристроєм і USB. Цей ще один продукт, який допомагає боротися з хаосом. «Ваш робочий простір не має бути перевантаженим, усі речі, які необхідні для роботи, повинні лежати в одному місці. Щоб досягти цієї оптимізації і забезпечити максимальну ефективність, ми створили модульний органайзер, який об'єднує все, що вам потрібно, в одному настроюваному і більш функціональному місці», – пояснювали автори проєкту.
Минулого року STEALTHO вийшла на Kickstarter із набором з п'яти інноваційних коліс для офісних крісел і зібрала $138 620.
3-тє місце: Nuka

Залучили: $131 000
Запитували: $20 000
Кількість бекерів: 1541
Стартова ціна: $33
Звідки родом проєкт: Київ
Засновники: Катерина Михалко, Микита Владикін, Євген Шило
Проєкт Nuka створює «вічну» канцелярію: блокноти і олівці. Блокноти роблять з нестандартного паперу, що використовується для білбордів. Він не рветься і не намокає, а записи можна стерти. «Пишіть, стирайте і знову пишіть на одній і тій самій сторінці, використовуючи будь-який тип ручки, олівця або маркера», – пояснили бекерам розробники. Записи з блокнота можна сканувати за допомогою програми Nuka і зберегти в смартфоні.
Олівці створені зі сплаву п'яти металів. Раніше співзасновник проєкту Катерина Михалко розповідала Mind: ідею олівця «підказала» стаття, в якій говорилося, що під час Другої світової війни писали гільзами.
2-ге місце: Time 4 Machine

Залучили: $431 138
Запитували: $15 000
Кількість бекерів: 2797
Стартова ціна: $32
Звідки родом проєкт: Київ
Засновник: Денис Охрименко
Time 4 Machine – 3D-пазли з металу. Засновник проєкту Денис Охрименко вивів на Kickstarter відразу дев'ять моделей: поїзд, літак, трактор, танк, три авто, годинник і холдер. Вся техніка після складання «оживає»: автомобіль приводиться в дію механічною пружиною, у літака рухаються гвинти. «В сучасному світі завдяки технологіям є можливість стати чарівником, і ви особисто можете створити щось настільки ж привабливе і інноваційне», – заманював бекерів підприємець.
Це не перша кампанія Time 4 Machine на Kickstarter. У 2017 році підприємець зібрав на платформі $52 886. «Відтоді ми допрацювали продукт, усунули всі недоліки, домоглися найкращих результатів при проєктуванні та збірці моделей», – пояснював він.
1-ше місце: 3D Wooden World Map

Залучили: $533 530
Запитували: $5000
Кількість бекерів: 1851
Стартова ціна: $119
Звідки родом проєкт: Ірпінь Київської обл.
Засновники: компанія EnjoyTheWood Ігоря та Марини Фостенків
Рекордсменом цього року стала дерев'яна 3D-карта світу. Засновники проєкту зібрали від бекерів майже в 107 разів більше грошей, ніж просили. Ігор і Марина Фостенки – не новачки на Kickstarter: минулого року вони запустили дві кампанії і залучили $157 365.
Цього року підприємці вийшли на платформу з вдосконаленим продуктом. «Карта світу 2.0 ще більш фантастична і креативна, ніж раніше. Тепер вона має три шари для різних країн і світлодіодну опцію: вогні позаду континентів світяться в семи варіантах освітлення», – пояснювали бекерам автори проєкту. Також комплект доповнили дерев'яними шпильками-пам'ятками: карту можна декорувати фігурками Колізею, Біг-Бена, Ейфелевої вежі, Тадж-Махала тощо.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].