Завантажуй українське: добірка безкоштовних застосунків для українців закордоном та перевірки безпеки близьких

Завантажуй українське: добірка безкоштовних застосунків для українців закордоном та перевірки безпеки близьких

Як розробники намагаються спростити життя користувачів під час війни

Завантажуй українське: добірка безкоштовних застосунків для українців закордоном та перевірки безпеки близьких
Фото: УНІАН

Уже рік як українці об’єднали всі свої сили навколо однієї мети – вибити ворога з України: хтось захищає країну на фронті, хтось донатить, хтось волонтерить, а хтось сфокусувався на інтелектуальних напрацюваннях. Якщо раніше розробники дивували більше «буденними» рішеннями (від програм для поліпшення здоров'я до застосунків для релігійних користувачів), зараз дедалі частіше фокусуються на рішеннях, спрямованих на полегшення життя українців під час війни. Втім це вже також стало частиною буденності.

Mind вибрав три свіжих застосунки, які з’явилися під час повномасштабної війни у 2023 році та які можуть бути корисними в ці часи. Раніше видання писало про застосунки для наших захисників та для фізичної і психологічної безпеки українців.

I’m Ukrainian

Завантажуй українське: добірка безкоштовних застосунків для українців закордоном та перевірки безпеки близьких

Цифрове ком'юніті для об'єднання українців, які наразі проживають за кордоном. Застосунок допомагає знаходити послуги земляків, різноманітні заходи та волонтерські хаби. А головна фіча застосунку, за даними преслужби «ДіЯ», – можливість додавати оголошення про власні події та бізнеси.

Наразі I’m Ukrainian доступний у Польщі, США, Канаді, Румунії, Австрії, Великій Британії, Італії, Іспанії, Нідерландах, Естонії, Словаччині, Німеччині, Туреччині, Франції, Швейцарії та Чехії. Розробники зазначають, що найближчим часом буде додана Грузія.

Як це працює? Застосунок доступний лише для українців. Розробники інтегрували вхід через «Дію», що дає змогу підтвердити українське громадянство. У застосунку можна переглядати концерти українських виконавців, приєднатися до неформальних зустрічей інших українців, обрати послуги та сервіси, які надають земляки, шукати роботу або навчання, а також реєструвати бізнес, щоб розширювати коло українських клієнтів.

Застосунок безкоштовний. I’m Ukrainian запустили на початку січня 2023 року. Його вже завантажили понад 7000 разів. Скачати можна на Google Play та App Store

eTOLLs

Завантажуй українське: добірка безкоштовних застосунків для українців закордоном та перевірки безпеки близьких

Дозволяє оплачувати дорожні збори в ЄС наперед. Це допомагає оминати черги на оплату готівкою. Рішення також показує платні ділянки траси та вартість проїзду ними. Купувати віньєтки можна для платних доріг Чехії, Словаччини, Словенії, Румунії, Австрії, Болгарії та Угорщини. Згодом кількість країн розшириться.

Розробка застосунку тривала з червня 2022 року. Офіційний запуск відбувся у лютому 2023 року. Зараз його завантажили вже понад 7000 разів.

Над програмою працювала українська команда, яка заснувала сервіс для перевірки та оплати штрафів «Штрафи UA». «Проїхавши платною трасою і не купивши віньєтки, можна заплатити великий штраф, якщо зупинить поліція. Ситуацію погіршує незнання мови країни. Крім того, в Європі процес купівлі віньєтки не завжди є зручним та диджиталізованим», – пояснює співзасновник проєкту Денис Дмитров.

За словами авторів застосунку, eTOLLs зроблений для українців, які вимушено виїхали за кордон або планують поїздку до Європи, а також для європейців, що прямують на відпочинок чи у відрядження. Користуватися застосунком можна на будь-якій території ЄС. Засновники зазначають, що російські юзери не зможуть потрапити в коло користувачів. Під час введення російського номера розрахунок вартості та функція купівлі не працюватимуть. Натомість невдовзі у застосунку буде передбачено можливість добровільно перерахувати певну суму на пожертву для ЗСУ.

Як це працює? Щоб придбати віньєтку, треба ввести номер авто, перевірити інформацію, обрати країну подорожі, додати контактні дані та обрати зручний метод оплати. Крім того, користувачу прийде push-повідомлення щодо закінчення терміну дії попередньої віньєтки.

Застосунок безкоштовний. Скачати його можна з Google Play та App Store.

Dobre

Завантажуй українське: добірка безкоштовних застосунків для українців закордоном та перевірки безпеки близьких

Це застосунок для автоматичної перевірки стану безпеки близьких, який дозволяє залишатися на зв’язку під час слабкої мережі. «Dobre app – місце, де не потрібно питати «Як ти?», бо воно робить це за тебе. Ти не набридаєш повідомленнями, а терпляче очікуєш на оновлення статусу важливої для тебе людини», – кажуть розробники.

І зазначають, що особливо цей застосунок стане в пригоді військовим, які перебувають на передовій і не мають багато часу для зв'язку з рідними, а також людям в окупації та дітям, які можуть сповіщати батьків про свою безпеку.

Як це працює? Після авторизації користувачу потрібно поділитися лінком свого профілю з родичами та друзями. Після переходу за посиланням – профіль людини з'явиться у контактах. Отже, у застосунку можна створити перелік людей та переглядати їхній статус: «зелений» – усе добре, «червоний» – сповіщає про небезпеку. Користувач сам може налаштовувати інтервали, коли йому приходитимуть сповіщення про статус усіх його близьких. Якщо за фіксований час він не оновлює інформацію та пропускає повторні питання, усі контакти отримають сповіщення про можливе виникнення проблеми.

Dobre запустили кілька тижнів тому. Його вже скачали понад 2000 разів. Користування застосунком безкоштовне. Завантажити його можна на Google Play та App Store

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло