РНБО: Україна витрачає на російське програмне забезпечення мільярд за рік
Податки російських ІТ-компаній, які заробляють в Україні, йдуть на фінансування гібридної війни

З держбюджету України щорічно витрачалося близько 1 млрд грн на закупівлю російського програмного забезпечення.
Про це заявив керівник служби з питань інформаційної безпеки апарату РНБО Валентин Петров під час круглого столу в Києві на тему: «Нові санкції відносно країни-агресора: що далі?», повідомляє «Укрінформ».
«Уже четвертий рік йде неоголошена війна. І ми не можемо собі забезпечити фінансування, особливо за гроші державного бюджету. А держбюджет витрачає щорічно до 1 млрд грн на закупівлю російського програмного забезпечення – на фінансування країни-агресора», – сказав Петров.
Представник РНБО додав, що податки російських ІТ-компаній, які заробляють в Україні, йдуть потім на фінансування гібридної війни проти України: «Гроші з нашого бюджету йдуть, а потім у вигляді податків повертаються у вигляді бомб і снарядів на наших солдатів».
За його словами, саме це було однією з причин, серед інших, чому РНБО України прийняла рішення про обмежувальні заходи проти російських ІТ-компаній. Петров підкреслив, що процедура введення санкцій відбувалася в суворій відповідності до законодавства України.
Нагадаємо, напередодні президент Порошенко підписав указ, яким ввів у дію рішення РНБО про введення нових санкцій проти Росії. У санкційний список потрапили 1228 фізичних та 468 юридичних осіб.
Санкційним списком передбачено, зокрема, блокування доступу до популярних соцмереж «ВКонтакте» і «Одноклассники». Крім цього, доступ заблоковано до сервісів «Яндекса».
До переліку, зокрема, потрапили постачальники популярних ERP-систем «1С», Корпорація «Парус», «Галактика Центр». На найближчі три роки під санкціями також відомий розробник ПЗ в сфері розпізнавання ABBYY і «Абі Україна ЛТД».
Крім того, санкції введені проти ряду санаторіїв українських міністерств і відомств, перереєстрованих відповідно до російського законодавства, і перереєстровані відповідно до російського законодавства держпідприємства України в Криму.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].