З початку 2016 року українські банки скоротили кількість своїх відділень на 26%

З початку 2016 року українські банки скоротили кількість своїх відділень на 26%

Лідери по закриттю філій – держбанки

З початку 2016 року українські банки скоротили кількість своїх відділень на 26%
Фото УНIАН

За даними Нацбанку України, з початку минулого року українські банки закрили 26% своїх філіалів. Частина відділень закрилася через неплатоспроможність банків – НБУ за цей час вивів з ринку 27 гравців.

Інші банки економлять: скорочують старі точки, щоб відкривати пункти нового типу або інвестують в розвиток дистанційних каналів обслуговування. Про це повідомляє Liga

Лідери зі скорочення філіальної мережі – держбанки. Ощадбанк за останній рік скоротив 16% своїх відділень, пояснюючи це проведенням реорганізації: банк закриває неефективні відділення в невигідних місцях і відкриває точки нового типу в більш привабливих локаціях.

Зараз у Ощадбанку найбільше точок – 3528 по всій Україні. Оптимізація мережі продовжиться і в поточному році.

Наразі державний Ощадбанк розробив систему дистанційного обслуговування CorpLight для клієнтів мікро, малого і середнього бізнесу. Ця система у своєму подальшому розвитку матиме можливість інтеграції з системами бухгалтерського обліку, виконання операцій з валютою, адміністрування корпоративних карт, обслуговувати зарплатно-карткові проекти.

Друге місце за кількістю закритих відділень посів Приватбанк. Націоналізований банк за рік скоротив 13%, або 341 відділення, 230 з яких в першому кварталі 2016 року. Зараз у «Привата» 2247 підрозділів по всій Україні.

Масштабне закриття відділень провів Райффайзен Банк Аваль, скоротивши мережу на 85 відділень, 5 з котрих були закриті через злиття з іншими відділеннями регіону. 38 точок закрито на митних переходах у зв'язку зі зміною уповноваженого банку з обслуговування митниці. 35 відділень закриті в різних регіонах в рамках програми, спрямованої на підвищення ефективності банку. 

Раніше глава правління Райффайзен Банку Аваль Володимир Лавренчук говорив, що оптимізація мережі у комплексі з іншими заходами допомогли банку вийти на прибуткову діяльність в 2016 році.

У десятку банків, що скорочують свої відділення, увійшли й російські з державним капіталом. «Промінвест», ВТБ і Сбербанк готуються покинути український ринок вже цього року. Їхні власники ведуть переговори з потенційними інвесторами, а в НБУ розглядають документи на покупку деяких з них.

Відкриттям нових точок в минулому році займалися невеликі універсальні банки. Лідером по приросту відділень став Акордбанк – фінустанова наростила кількість підрозділів з чотирьох до 58. Найбільше відділень зосереджено в Києві, Полтаві і Дніпропетровській області.

У два рази наростив кількість відділень банк «Січ». За рік фінустанова відкрила 32 нових підрозділи, більшість з них знаходяться у Києві, Львівській та Черкаській області.

У трійку лідерів по відкриттю нових відділень увійшов державний Укргазбанк. У минулому році на обслуговування в фінустанові перейшли всі митниці ДФС. Таким чином, банк відкрив 53 нових підрозділи, і на сьогоднішній день їх налічується 232 по всій Україні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло