З початку 2016 року українські банки скоротили кількість своїх відділень на 26%
Лідери по закриттю філій – держбанки

За даними Нацбанку України, з початку минулого року українські банки закрили 26% своїх філіалів. Частина відділень закрилася через неплатоспроможність банків – НБУ за цей час вивів з ринку 27 гравців.
Інші банки економлять: скорочують старі точки, щоб відкривати пункти нового типу або інвестують в розвиток дистанційних каналів обслуговування. Про це повідомляє Liga.
Лідери зі скорочення філіальної мережі – держбанки. Ощадбанк за останній рік скоротив 16% своїх відділень, пояснюючи це проведенням реорганізації: банк закриває неефективні відділення в невигідних місцях і відкриває точки нового типу в більш привабливих локаціях.
Зараз у Ощадбанку найбільше точок – 3528 по всій Україні. Оптимізація мережі продовжиться і в поточному році.
Наразі державний Ощадбанк розробив систему дистанційного обслуговування CorpLight для клієнтів мікро, малого і середнього бізнесу. Ця система у своєму подальшому розвитку матиме можливість інтеграції з системами бухгалтерського обліку, виконання операцій з валютою, адміністрування корпоративних карт, обслуговувати зарплатно-карткові проекти.
Друге місце за кількістю закритих відділень посів Приватбанк. Націоналізований банк за рік скоротив 13%, або 341 відділення, 230 з яких в першому кварталі 2016 року. Зараз у «Привата» 2247 підрозділів по всій Україні.
Масштабне закриття відділень провів Райффайзен Банк Аваль, скоротивши мережу на 85 відділень, 5 з котрих були закриті через злиття з іншими відділеннями регіону. 38 точок закрито на митних переходах у зв'язку зі зміною уповноваженого банку з обслуговування митниці. 35 відділень закриті в різних регіонах в рамках програми, спрямованої на підвищення ефективності банку.
Раніше глава правління Райффайзен Банку Аваль Володимир Лавренчук говорив, що оптимізація мережі у комплексі з іншими заходами допомогли банку вийти на прибуткову діяльність в 2016 році.
У десятку банків, що скорочують свої відділення, увійшли й російські з державним капіталом. «Промінвест», ВТБ і Сбербанк готуються покинути український ринок вже цього року. Їхні власники ведуть переговори з потенційними інвесторами, а в НБУ розглядають документи на покупку деяких з них.
Відкриттям нових точок в минулому році займалися невеликі універсальні банки. Лідером по приросту відділень став Акордбанк – фінустанова наростила кількість підрозділів з чотирьох до 58. Найбільше відділень зосереджено в Києві, Полтаві і Дніпропетровській області.
У два рази наростив кількість відділень банк «Січ». За рік фінустанова відкрила 32 нових підрозділи, більшість з них знаходяться у Києві, Львівській та Черкаській області.
У трійку лідерів по відкриттю нових відділень увійшов державний Укргазбанк. У минулому році на обслуговування в фінустанові перейшли всі митниці ДФС. Таким чином, банк відкрив 53 нових підрозділи, і на сьогоднішній день їх налічується 232 по всій Україні.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].