Суд може повернути «Укртелеком» оточенню Фірташа — DW
Ахметов заплатив за «Укртелеком» фірмам, пов'язаним з Фірташем, лише $100 млн з погоджених $860 млн

Рінат Ахметов замість грошей через суд повертає «Укртелеком» партнеру іншого олігарха Дмитра Фірташа, якого США та Іспанія підозрюють у відмиванні грошей. Разом з цим європейські юристи думають, як врятувати активи Ахметова, яким загрожує конфіскація за борги. Так, майно Ахметова було заблоковане рішенням судів у Великобританії, Нідерландах і на Кіпрі наприкінці минулого року. Про це пише DW у розслідуванні.
Згідно з повідомленням, Ахметов не розрахувався з компанією «Укртелеком». Бізнесмен придбав її у 2013 році в структур, які пов’язуть із Дмитром Фірташем. Так, згідно з постановою Лондонського міжнародного арбітражного суду, СКМ Ахметова має сплатити $760 млн боргу і $55 млн пені.
З погоджених $860 млн Ахметов заплатив лише $100 млн. Решту він перестав виплачувати одразу після арешту Фірташа у Відні.
Кіпрський суд розгляне апеляцію на рішення про замороження активів холдингу СКМ 30 березня цього року. Менеджери Ахметова заявляють про «звичайну реструктуризацію» у середині холдингу, тоді як опоненти в судах наголошують, що СКМ переоформлював активи, щоб вивести їх з-під під загрози конфіскації за борги.
За інформацією DW, апартаменти Ахметова на One Hyde Park у Лондоні куплені за 136 млн фунтів й формально йому вже не належать. У СКМ ситуацію не прокоментували.
23 квітня цього року Міжнародний арбітражний суд у Лондоні розгляне апеляцію у справі про борги за «Укртелеком».
«На суді у Лондоні роль Фірташа має ключове значення. Якщо адвокатам Ахметова вдасться довести, що під час перепродажу «Укртелекому» за підставними особами і фірмами був саме Фірташ, а не Хорошковський, то суд може визнати продаж 2013 року недійсним і власником «Укртелекому» раптом стане газовий олігарх або його партнери», – йдеться в повідомленні.
У 2011 році австрійська компанія EPIC приватизувала «Укртелеком». Згодом з’ясувалося, що EPIC входила до складу кіпрської EPIC Telecom Invest Limited Валерія Хорошковського – на той момент очільника СБУ. Під гарантії Дмитра Фірташа Банк Кіпру позичив Хорошковському $300 млн для купівлі «Укртелекому». Адвокати Ахметова стверджують, що Фірташ стояв за приватизацією «Укртелекому», а у Хорошковського була лише частка у 25% кіпрської EPIC Telecom Invest Limited.

У грудні минулого року в справі «Укртелекому» окружний суд Нікосії ухвалив наказ заморозити активи бізнесмена Ріната Ахметова на суму $820 млн.
Зі свого боку група СКМ заявила про наміри оскаржувати рішення суду.
Пізніше було повідомлено, що ФДМУ вимагає повернути державі «Укртелеком».
Про те, кому вигідно повернення телеком-активу в держвласність, читайте в матеріалі Mind «Реприватизація «Укртелекому»: схема Ахметова чи обов'язок ФДМ».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].