Кабмін дозволив імпорт аміачної селітри з Росії та заборонив його щодо сумішей з нею
Уряд також додав до переліку заборонених до ввезення товарів ще й російський шифер

Кабінет міністрів України вилучив нітрат амонію (аміачна селітра) з переліку товарів, що підпадають під заборону ввезення на митну територію України з Росії, та заборонив її ввезення у вигляді сумішей з карбонатом кальцію із вмістом азоту не більш як 28%, які не є добривом, та додав до переліку заборонених до ввезення шифер (листи азбестоцементні гофровані), повідомляє Інтерфакс-Україна.
«Така заміна коду в групі звужує заборону в товарній групі. У 2017 році в групі, яку пропонується внести (нітрат амонію із вмістом азоту не більше ніж 28%. – Mind), було завезено лише 50 000 тонн, а в групі «нітрат амонію» – понад 1 млн. Тому ми просимо залишити цей пункт або врахувати, що можуть бути постачання в обхід антидемпінгових заходів», – йдеться у повідомленні із посиланням на слова голови Ради федерації роботодавців України Дмитра Олійника.
Водночас Мінекномрозвитку пояснює, що рішення про розширення переліку заборонених до ввезення товарів прийнято «у відповідь на дискримінаційні та недружні дії щодо України з боку держави-агресора, відповідно до рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі та на виконання рішень Урядового комітету з питань економічної, фінансової та правової політики, розвитку паливно-енергетичного комплексу, інфраструктури, оборонної та правоохоронної діяльності».
Очікується, що такий захід поліпшить становище українських виробників, збереже робочі місця, зменшить соціальну напругу в регіонах, збільшить надходження до бюджету від оподаткування обсягів власного виробництва.
Відповідна постанова Кабміну набирає чинності через 10 днів після дня її опублікування.
Нагадаємо, антидемпінгові мита на нітрат амонію (аміачну селітру) походженням з Росії були впроваджені у 2014 році та мають діяти до липня 2019 року.
Нагадаємо, у квітні 2017 року Україна вирішила провести проміжний перегляд антидемпінгових заходів щодо імпорту аміачної селітри походженням з Російської Федерації. Таке рішення було прийняте Міжвідомчою комісією з міжнародної торгівлі та оприлюднене на сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі.
Водночас міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі 26 березня 2018 року ухвалила рішення про розширення дії антидемпінгових заходів: мита для ПАТ «Дорогобуж» становитимуть 29,25%, для інших експортерів і загалом для РФ – 42,96%. Рішення комісії набуває чинності від дня опублікування повідомлення в «Урядовому кур'єрі».
Нагадаємо, 18 травня повідомлялось, що арбітраж Світової організації торгівлі (СОТ) визнав порушення, допущені Україною при проведенні антидемпінгового розслідування стосовно аміачної селітри походженням з Росії.
Водночас Мінекономрозвитку у відповідь на цю інформацію роз’яснив, що така інформація є конфіденційною, і відомство рекомендує очікувати офіційного звіту СОТ.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].