Реконструювати старі будинки невигідно для забудовників - експерт
Це має економічний сенс, якщо займатися реконструкцією кварталу, а не окремої будівлі

Забудовники можуть не розглядати можливість реконструкціъ старих будинків через невигідність. Про це в коментарі Mind повідомила директор з маркетингу та продажів житлового комплексу бізнес-класу RiverStone Ангеліна Деревльова.
«Це має економічний сенс, якщо займатися реконструкцією кварталу. Тоді вартість мереж, реконструкції доріг, будівництва соціально-побутової інфраструктури буде рівномірно розподілена на весь проект. Перекладати ж мережі для одного будинку – занадто дороге задоволення», – наголошує вона.
Разом з цим, реконструкції будинків в непридатному для житла стані перешкоджає ще ряд суттєвих факторів. Про них розповіли у відповідь на запит редакції в Департаменті економіки та інвестицій КМДА.
Згідно з повідомленням, до чинників, що перешкоджають ефективному залученню iнвестицiйних pecypciв належать зокрема:
- вiдсутнiсть чiтко визначеного та обов'язкового для виконання вciмa сторонами коефiцiенту вiдселення (наслiдок: вiдсутнiсть можливостi чiтко розрахувати економiчну доцiльнiсть реаліацii iнвестицiйного проекту);
- вiдсутнiсть маневреного житлового фонду у мicтi (наслiдок: необхiднiсть надання наймачам жилих/нежилих примiщень рiвноцiнних за площею та кiлькiстю кімнат жилих/нежилих примiщень за рахунок інвестора);
- cyвopi мiстобудiвнi та oxopoннi обмеження по бiльшостi будинкiв (територiй) застарiлого житлового фонду (наслiдок: неможливiсть реконструкцii знесення об'ектiв застарiлого житлового фонду, якi мають охоронний статус пам'яток);
- постiйна ресстрацiя нових мешканцiв у непридатнi для проживання будинки (наслiдок: неможливiсть отримання згоди 100% власникiв приватизованих квартир для вiдселення, що спричиняе труднощi з фактичним вiдселенням мешканцiв з будинку);
- обов'язкова необхiднiсть отримання згоди на вiдселення l00% власникiв приватизованих квартир (наслiдок: неможливiсть фактичного вiдселення мешканцiв з будинку).
Нагадаймо: з 1 січня 2018 року в переліку аварійних, старих та непридатних для проживання зафіксовано 106 будівель: 89 старих, 3 аварійних і 14 непридатних для житла. Торік цей показник складав 99 будинків.
Згідно з законом, органи місцевого самоврядування вибирають інвестора-забудовника для виконання програми реконструкції кварталів застарілого житлового фонду через конкурс. Далі з ним укладається договір на проведення реконструкції та заміну нежитлового та житлового фондів.
У КМДА повідомили, що з метою проведення iнвестицiйних конкурсів розпорядженням виконавчого органу КМДА вiд 22.10.2007 створено постiйно дiючу конкурсну комiсiю по залученню інвесторів до фiнансування будiвництва, реконструкцii, реставрацii та ін. об'ектiв житлового та нежитлового призначення.
Так, комiсiя в рамках пiдготовки та проведення iнвестицiйного конкурсу на 4 засiданнях приймае рiшення про: включення проектy до перелiку об'ектiв, якi потребують залучення iнвестицiй, затвердження умов залучення інвестора, розкриття конкурсних пропозицій та визначення переможців.
Раніше повідомлялось, що будувати в Україні стало дорожче майже на чверть.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].