ВТБ планує стягнути з Порошенка витрати на купівлю банку «Мрія»

ВТБ планує стягнути з Порошенка витрати на купівлю банку «Мрія»

Група планує звернутись до міжнародного суду

ВТБ планує стягнути з Порошенка витрати на купівлю банку «Мрія»
Фото: Shutterstock

Група ВТБ залишає за собою право звернутися в міжнародний суд за стягненням з Президента України Петра Порошенка витрат на покупку у нього українського банку в 2006 році, повідомляє Інтерфакс із посиланням на заяву ВТБ.

«Хотіли б також нагадати пану Порошенку, що ВТБ (Україна) був побудований на базі банку «Мрія», яким він володів і який група ВТБ придбала у нього в 2006 році. Група ВТБ залишає за собою право звернутися в міжнародний суд за стягненням з пана Порошенко суми коштів, витрачених на покупку банку», – зазначає ВТБ.

ВТБ в січні 2006 року підписав угоду про покупку 98% акцій банку «Мрія» за $70 млн. З цим банком була об'єднана українська «дочка» ВТБ – ВТБ (Україна). Найбільшими акціонерами банку «Мрія» на початок січня 2006 року були Ігор Кононенко, Олег Зимін, Петро і Олексій Порошенко, Олег Свинарчук.

Апеляційний суд Києва у вересні наклав арешт на акції українських «дочок» ВТБ, Внєшекономбанку і Сбєрбанку, заборонив здійснювати їх ліквідацію або реорганізацію і здійснювати будь-які дії, спрямовані на відчуження належного їм майна. Це рішення було прийнято в зв'язку з заявою про забезпечення виконання рішення Міжнародного арбітражного суду в Гаазі (Permanent Court of Arbitration) від 2 травня про стягнення з РФ компенсації за втрату «кримських» активів колишнього співвласника Приватбанку Ігоря Коломойського і ще 17 компаній.

ВТБ вважає прийняті судовою системою України рішення виходять «далеко за межі цивілізованого правового поля». Як зазначають у групі, вони ставлять під загрозу поточну діяльність українського дочірнього банку. Рішення Апеляційного суду Києва фактично паралізувало роботу ВТБ (Україна), підкреслюється в заяві російського банку.

Група ВТБ оскаржила прийняте київським апеляційним судом рішення. «Але розгляд наших скарг необгрунтовано затягується, а політична ангажованість українських судів робить їх майбутні рішення щодо нас передбачуваними. Це позбавляє нас надії на справедливий суд і, отже, на збереження бізнесу в цій країні. На наш погляд, вердикти українських судів є нічим іншим, як узаконенням спроби рейдерського захоплення наших українських активів», – заявляють у ВТБ.

Як зазначається, головним пріоритетом групи у всіх країнах присутності є виконання зобов'язань перед клієнтами. На Україні цей принцип був дотриманий у випадку з ще одним банком групи – БМ банком, який припинить свою діяльність після виконання всіх своїх зобов'язань. «У випадку з ВТБ (Україна) ми також маємо намір суворо дотримуватися цього принципу. Якщо, звичайно, українська влада і пов'язані з ними олігархи не завадять нам це зробити», – зазначає ВТБ.

Так, у групі наголошують, що дії Коломойського «цілеспрямовано підсилюють протизаконні санкції, які керівництво України ввело в березні 2017 року проти російських банків». «Для нас очевидно, що влада України своїм мовчазним схваленням фактично заохочують рейдерство свого олігарха, незважаючи на те, що потерпілими в результаті виявляться прості українські громадяни. Втім, пану Коломойському до цього не звикати. Він не в перший раз залишає їх без засобів до існування, «націоналізуючи» у мільйонів вкладників кровно зароблені ними гроші. Тепер він, очевидно, розраховує дістатися і до засобів своїх співгромадян в російських банках, включаючи ВТБ (Україна)», – зазначають у ВТБ.

«У цій ситуації керівництво України несе повну відповідальність за той збиток, який неправові дії Коломойського можуть завдати українським вкладникам і бізнесу», – підкреслюють у  російській фінустанові.

Нагадаємо, Верховний Суд 18 вересня відмовився задовольнити клопотання Промінвестбанку, Сбєрбанку та ВТБ Банку про зупинення дії ухвали Апеляційного суду Києва від 5 вересня, якою було накладено арешт на акціїї та нерухомість цих банків.

Так, Російський Внєшекономбанк (ВЕБ) закликав Україну вступити в переговори з врегулювання ситуації з арештом акцій Промінвестбанку (ПІБ), що йому належить.

Пізніше, 19 листопада Київський апеляційний суд дозволив ВТБ банку ліквідувати українську «дочку».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло