ВТБ планує стягнути з Порошенка витрати на купівлю банку «Мрія»
Група планує звернутись до міжнародного суду

Група ВТБ залишає за собою право звернутися в міжнародний суд за стягненням з Президента України Петра Порошенка витрат на покупку у нього українського банку в 2006 році, повідомляє Інтерфакс із посиланням на заяву ВТБ.
«Хотіли б також нагадати пану Порошенку, що ВТБ (Україна) був побудований на базі банку «Мрія», яким він володів і який група ВТБ придбала у нього в 2006 році. Група ВТБ залишає за собою право звернутися в міжнародний суд за стягненням з пана Порошенко суми коштів, витрачених на покупку банку», – зазначає ВТБ.
ВТБ в січні 2006 року підписав угоду про покупку 98% акцій банку «Мрія» за $70 млн. З цим банком була об'єднана українська «дочка» ВТБ – ВТБ (Україна). Найбільшими акціонерами банку «Мрія» на початок січня 2006 року були Ігор Кононенко, Олег Зимін, Петро і Олексій Порошенко, Олег Свинарчук.
Апеляційний суд Києва у вересні наклав арешт на акції українських «дочок» ВТБ, Внєшекономбанку і Сбєрбанку, заборонив здійснювати їх ліквідацію або реорганізацію і здійснювати будь-які дії, спрямовані на відчуження належного їм майна. Це рішення було прийнято в зв'язку з заявою про забезпечення виконання рішення Міжнародного арбітражного суду в Гаазі (Permanent Court of Arbitration) від 2 травня про стягнення з РФ компенсації за втрату «кримських» активів колишнього співвласника Приватбанку Ігоря Коломойського і ще 17 компаній.
ВТБ вважає прийняті судовою системою України рішення виходять «далеко за межі цивілізованого правового поля». Як зазначають у групі, вони ставлять під загрозу поточну діяльність українського дочірнього банку. Рішення Апеляційного суду Києва фактично паралізувало роботу ВТБ (Україна), підкреслюється в заяві російського банку.
Група ВТБ оскаржила прийняте київським апеляційним судом рішення. «Але розгляд наших скарг необгрунтовано затягується, а політична ангажованість українських судів робить їх майбутні рішення щодо нас передбачуваними. Це позбавляє нас надії на справедливий суд і, отже, на збереження бізнесу в цій країні. На наш погляд, вердикти українських судів є нічим іншим, як узаконенням спроби рейдерського захоплення наших українських активів», – заявляють у ВТБ.
Як зазначається, головним пріоритетом групи у всіх країнах присутності є виконання зобов'язань перед клієнтами. На Україні цей принцип був дотриманий у випадку з ще одним банком групи – БМ банком, який припинить свою діяльність після виконання всіх своїх зобов'язань. «У випадку з ВТБ (Україна) ми також маємо намір суворо дотримуватися цього принципу. Якщо, звичайно, українська влада і пов'язані з ними олігархи не завадять нам це зробити», – зазначає ВТБ.
Так, у групі наголошують, що дії Коломойського «цілеспрямовано підсилюють протизаконні санкції, які керівництво України ввело в березні 2017 року проти російських банків». «Для нас очевидно, що влада України своїм мовчазним схваленням фактично заохочують рейдерство свого олігарха, незважаючи на те, що потерпілими в результаті виявляться прості українські громадяни. Втім, пану Коломойському до цього не звикати. Він не в перший раз залишає їх без засобів до існування, «націоналізуючи» у мільйонів вкладників кровно зароблені ними гроші. Тепер він, очевидно, розраховує дістатися і до засобів своїх співгромадян в російських банках, включаючи ВТБ (Україна)», – зазначають у ВТБ.
«У цій ситуації керівництво України несе повну відповідальність за той збиток, який неправові дії Коломойського можуть завдати українським вкладникам і бізнесу», – підкреслюють у російській фінустанові.
Нагадаємо, Верховний Суд 18 вересня відмовився задовольнити клопотання Промінвестбанку, Сбєрбанку та ВТБ Банку про зупинення дії ухвали Апеляційного суду Києва від 5 вересня, якою було накладено арешт на акціїї та нерухомість цих банків.
Так, Російський Внєшекономбанк (ВЕБ) закликав Україну вступити в переговори з врегулювання ситуації з арештом акцій Промінвестбанку (ПІБ), що йому належить.
Пізніше, 19 листопада Київський апеляційний суд дозволив ВТБ банку ліквідувати українську «дочку».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].