Захворіло у світі
19,947,467
Померло у світі
732,650
Вилікувалось у світі
12,150,055
Захворіло в Україні
81,957
Померло в Україні
1,922
Вилікувалось в Україні
44,359
Близько 1800 клієнтів українського ВТБ Банку можуть втратити свої великі вклади

Близько 1800 клієнтів українського ВТБ Банку можуть втратити свої великі вклади

Компенсацію вдасться отримати лише у випадку, якщо ФГВФО зможе максимально дорого розпродати майно і активи банку

Близько 1800 клієнтів українського ВТБ Банку можуть втратити свої великі вклади
Фото: Shutterstock

Близько 1800 клієнтів української «дочки» ВТБ Банку можуть втратити свої великі вклади (на 1 листопада кошти фізичних осіб сумарно становили 1,85 млрд грн). Це саме стосується і бізнесу, на рахунках якого знаходилося 1,2 млрд грн, повідомляє FinClub.

«Чи отримають вони компенсацію, залежить від того, чи зможе ФГВФО максимально дорого розпродати майно і активи ВТБ Банку, які «на папері» досягають 7,58 млрд грн», – наголошує видання.

Як зазначається, ФГВФО має виплатити вкладникам 942,7 млн грн. Нацбанк підрахував, що 59 100 клієнтів зберігали в російському банку до 200 000 грн кожен, тому отримають компенсацію в повному обсязі.

Водночас звітність на 1 листопада показує, що у ВТБ Банку на балансі знаходилася інвестиційна нерухомість на 2,55 млрд грн, але майже не було ліквідності: готівкових коштів було лише 21 млн грн, у НБУ зберігалося менше 200 млн грн, в інших банках –23, 8 млн грн. При цьому ОВДП, під заставу яких НБУ рефінансує, у ВТБ Банку не було.

У свою чергу у Сбербанку і Промінвестбанку вкладів населення більше – 4,59 млрд грн і 3,35 млрд грн відповідно. Поки вони справляються з виплатами навіть в умовах арешту активів. Але Сбербанку вже вдалося скасувати заборону на продаж активів. «Не випадково в проекті державного бюджету на 2019 рік зазначалось, що ФГВФО може знадобитись 14 млрд грн», – наголошує видання.

Ситуація з арештом акцій і забороною на відчуження майна російських держбанків була спірною, оскільки українські активи російських банків, у яких до 30–40% приватного капіталу, складно вважати 100-відсотковою власністю Росії, на яку суд може звернути стягнення для виконання вимог групи «Приват». «Інакше росіяни отримають право подати до суду на Україну і вимагати стягнення втрат за рахунок державного бюджету», – йдеться у матеріалі.

Нагадаємо: Національний банк України (НБУ) відніс «ВТБ Банк» до категорії неплатоспроможних.

Пізніше ФГВФО увів тимчасову адміністрацію у фінустанову.

Як писав Mind, ухвалою суду від 5 вересня ВТБ Банку, Промінвестбанку та Сбербанку заборонено здійснювати ліквідацію або реорганізацію юридичної особи, здійснювати будь-які дії, спрямовані на відчуження належного банкам рухомого і нерухомого майна, зокрема, за договорами купівлі-продажу, обміну, дарування тощо.

У свою чергу у ВТБ повідомляли, що не виключають подальшого погіршення ситуації з ліквідністю українського дочірнього банку при збереженні існуючих обмежень за судовим рішенням.

Крім того, з 5 листопада цього року у ВТБ Банку повідомляли, що змушені ввести комісії та ліміти на зняття готівки через зниження обсягу ліквідності.

Вже 14 листопада цього року ВТБ увів додаткову комісію 15% на видачу готівки в національній та іноземній валюті незалежно від суми.

22 листопада суд дозволив ВТБ Банку ліквідувати українську «дочку».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті