Близько 1800 клієнтів українського ВТБ Банку можуть втратити свої великі вклади
Компенсацію вдасться отримати лише у випадку, якщо ФГВФО зможе максимально дорого розпродати майно і активи банку

Близько 1800 клієнтів української «дочки» ВТБ Банку можуть втратити свої великі вклади (на 1 листопада кошти фізичних осіб сумарно становили 1,85 млрд грн). Це саме стосується і бізнесу, на рахунках якого знаходилося 1,2 млрд грн, повідомляє FinClub.
«Чи отримають вони компенсацію, залежить від того, чи зможе ФГВФО максимально дорого розпродати майно і активи ВТБ Банку, які «на папері» досягають 7,58 млрд грн», – наголошує видання.
Як зазначається, ФГВФО має виплатити вкладникам 942,7 млн грн. Нацбанк підрахував, що 59 100 клієнтів зберігали в російському банку до 200 000 грн кожен, тому отримають компенсацію в повному обсязі.
Водночас звітність на 1 листопада показує, що у ВТБ Банку на балансі знаходилася інвестиційна нерухомість на 2,55 млрд грн, але майже не було ліквідності: готівкових коштів було лише 21 млн грн, у НБУ зберігалося менше 200 млн грн, в інших банках –23, 8 млн грн. При цьому ОВДП, під заставу яких НБУ рефінансує, у ВТБ Банку не було.
У свою чергу у Сбербанку і Промінвестбанку вкладів населення більше – 4,59 млрд грн і 3,35 млрд грн відповідно. Поки вони справляються з виплатами навіть в умовах арешту активів. Але Сбербанку вже вдалося скасувати заборону на продаж активів. «Не випадково в проекті державного бюджету на 2019 рік зазначалось, що ФГВФО може знадобитись 14 млрд грн», – наголошує видання.
Ситуація з арештом акцій і забороною на відчуження майна російських держбанків була спірною, оскільки українські активи російських банків, у яких до 30–40% приватного капіталу, складно вважати 100-відсотковою власністю Росії, на яку суд може звернути стягнення для виконання вимог групи «Приват». «Інакше росіяни отримають право подати до суду на Україну і вимагати стягнення втрат за рахунок державного бюджету», – йдеться у матеріалі.
Нагадаємо: Національний банк України (НБУ) відніс «ВТБ Банк» до категорії неплатоспроможних.
Пізніше ФГВФО увів тимчасову адміністрацію у фінустанову.
Як писав Mind, ухвалою суду від 5 вересня ВТБ Банку, Промінвестбанку та Сбербанку заборонено здійснювати ліквідацію або реорганізацію юридичної особи, здійснювати будь-які дії, спрямовані на відчуження належного банкам рухомого і нерухомого майна, зокрема, за договорами купівлі-продажу, обміну, дарування тощо.
У свою чергу у ВТБ повідомляли, що не виключають подальшого погіршення ситуації з ліквідністю українського дочірнього банку при збереженні існуючих обмежень за судовим рішенням.
Крім того, з 5 листопада цього року у ВТБ Банку повідомляли, що змушені ввести комісії та ліміти на зняття готівки через зниження обсягу ліквідності.
Вже 14 листопада цього року ВТБ увів додаткову комісію 15% на видачу готівки в національній та іноземній валюті незалежно від суми.
22 листопада суд дозволив ВТБ Банку ліквідувати українську «дочку».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].