Порошенко: Україна та Швейцарія збільшили розміри ставок оподаткування процентів та роялті

Порошенко: Україна та Швейцарія збільшили розміри ставок оподаткування процентів та роялті

Країни домовились про уникнення подвійного оподаткування

Порошенко: Україна та Швейцарія збільшили розміри ставок оподаткування процентів та роялті
Фото: Shutterstock

Уряд України і Швейцарська Федеральна Рада домовились про уникнення подвійного оподаткування стосовно податків на доходи і на капітал.

Відповідний Протокол представники обох держав підписали сьогодні, 24 січня 2019 року, написав президент України Петро Поршенко у Twitter.

У свою чергу, міністр фінансів Оксана Маркарова прокоментувала зазначену подію у соцмережі і зазначила, – «Продовжуємо роботу по приведенню правил оподаткування до стандартів модельної конвенції ОЕСР і щодо ставок, і щодо обміну інформацію, і правил узгодження диспутів».

Продовжуємо роботу по приведенню правил оподаткування до стандартів модельної конвенції ОЕСР і щодо ставок, і щодо...

Опубликовано Oksana Markarova Четверг, 24 января 2019 г.

Як зазначається на сайті Мінфіну, підписаний Протокол між Україною та Швейцарською Конфедерацією передбачає, зокрема, збільшення розміру ставок оподаткування процентів та роялті – з 0 % до 5%, доповнення новою статтею щодо вдосконалення процедури взаємного узгодження (вирішення податкових спорів) за допомогою арбітражу.

Крім того, докментом передбачено запровадження норми щодо застосування права на отримання переваг – переваги не будуть надаватись стосовно виду доходу або майна, якщо однією з головних цілей будь-якої домовленості чи угоди між суб’єктами господарської діяльності було безпосереднє або опосередковане отримання ними такої переваги.

Зазначені ставки та положення відповідають загальній практиці укладення Україною таких міжнародних договорів про уникнення подвійного оподаткування та протоколів до них з іншими країнами світу.

Після підписання Протоколу Україна та Швейцарія мають здійснити внутрішньодержавні процедури, необхідні для ратифікації Угоди.

Укладення цього Протоколу спрямоване на уникнення подвійного оподаткування доходів фізичних і юридичних осіб, які виникають на територіях обох країн. Це досягатиметься, як шляхом розподілу права оподаткування окремих видів доходів між Україною та Швейцарією в залежності від місця їх виникнення, так і шляхом врахування у податкових зобов’язаннях платника податку однієї держави сум податків, сплачених на території іншої держави.

Положення Протоколу відповідають вимогам Модельної Конвенції ОЕСР та Плану дій BEPS (правилам протидії розмиванню бази оподаткування та виведенню прибутку з під оподаткування).

Нагадаємо: у жовтні минулого року Мінфін та Нацбанк оприлюднили законопроект, який запровадить в Україні план BEPS.

Раніше, в липні 2018 року Україна приєдналась до Багатосторонньої конвенції щодо виконання заходів, які стосуються угод про оподаткування, з метою протидії розмиванню бази оподаткування та виведенню прибутку з-під оподаткування (Багатостороння конвенція MLI).

Як писав Mind, Україна вже підписала угоди про уникнення подвійного оподаткування з Катаром, Нідерландами, Туреччиною, Великобританією, Мальтою.

Крім того, у червні минулого року анонсувалось підписання зазначеної угоди з Іспанією.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло