Мінюст: кожна п’ята компанія в Україні розкрила інформацію про своїх бенефіціарів

Мінюст: кожна п’ята компанія в Україні розкрила інформацію про своїх бенефіціарів

Незабаром оновлений Єдиний державний реєстр дозволить здійснювати пошук бенефіціарів за ім’ям

Мінюст: кожна п’ята компанія в Україні розкрила інформацію про своїх бенефіціарів
Фото: Shutterstock

Кожна п’ята з понад мільйона компаній в Україні внесла до Єдиного державного реєстру дані про своїх кінцевих бенефіціарних власників, йдеться у повідомленні на сайті Міністерства юстиції України.

Про це Перший заступник міністра юстиції Олена Сукманова сказала, виступаючи на конференції «EITI First National Report» у Вірменії.

«На сьогодні зареєстровано 1 млн 66 000 юридичних осіб і кожна п'ята компанія надала до реєстру дані про бенефіціарних власників. Зараз ми зосереджені на подальшому розвитку державної політики для досягнення найвищих стандартів прозорості бенефіціарної власності», – сказала Сукманова.

За її словами, з серпня 2018 року Мін’юст запровадив нові правила реєстрації і тепер при здійсненні будь-яких реєстраційних дій компанія повинна розкрити дані про своїх бенефіціарних власників.

Вона зазначила, що Єдиний державний реєстр, який найближчим часом запрацює в оновленому режимі, дозволить здійснювати пошук бенефіціарного власника за ім’ям, таким чином буде надаватись інформація про всі компанії, в яких дана особа визначена як кінцевий бенефіціар.

«Окрім того буде забезпечено повноту розкриття даних про кінцевих бенефіціарних власників – вказуватиметься як характер впливу (прямий або непрямий контроль), так і відсоток власності», – наголосила Сукманова.

Вона нагадала, що нещодавно Кабмін затвердив новий План дій щодо впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» на 2018-2020 роки.

«Одним з передбачених заходів є «Забезпечення механізму верифікації бенефіціарних власників». Для виконання цього заходу Міністерство юстиції зараз розробляє концепцію створення ефективного механізму верифікації в активному діалозі з іншими зацікавленими сторонами: державними органами, міжнародними партнерами та неурядовими організаціями», – підсумувала Сукманова.

Нагадаємо: 24 листопада 2018 року набрав чинності закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння залученню іноземних інвестицій» (відповідний законопроект №6141), який передбачає обов’язкову ідентифікацію бенефіціарних власників, в інтересах яких діятимуть фінансові посередники.

Як писав Mind, компаніям, які є податковими резидентами таких популярних офшорних юрисдикцій, як Кайманові острови, Бермудські острови, острів Мен, Гернсі і Джерсі, з 2019 року під тиском Євросоюзу доведеться відкрити реальні офіси і найняти працівників.

EITI (The Extractive Industries Transparency Initiative) – це незалежний і добровільно підтримуваний на міжнародному рівні стандарт, який впроваджується у 52 країнах світу, зокрема у США, Норвегії, Великій Британія, Німеччині тощо. Він передбачає забезпечення прозорості в управлінні природними ресурсами країни і розкриття державних доходів від видобувного сектора, у першу чергу для компаній нафтогазового, а також вугільного та залізорудного секторів.

Про те, чим цікавий зазначений документ для бізнесу і що зміниться з його появою у законодавстві України, читайте у колонці керуючого партнера Адвокатського об’єднання «Бауман Кондратюк», адвоката Юрія Баумана, спеціально для Mind.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло