НБУ запустив тематичний сайт для протидії маніпуляціям інформацією щодо діяльності центробанку

НБУ запустив тематичний сайт для протидії маніпуляціям інформацією щодо діяльності центробанку

Сторінка покаже причини виводу банків з ринку, а також обсяг коштів, який вже компенсувала держава вкладникам збанкрутілих фінустанов

НБУ запустив тематичний сайт для протидії маніпуляціям інформацією щодо діяльності центробанку
Фото: Shutterstock

Національний банк (НБУ) запустив тематичний веб-сайт «Неприватний шторм», на якому збиратиме висловлювання в яких політики та олігархи маніпулюють даними, щоб тиснути на Національний банк через спотворені факти.

Про це повідомив НБУ на сторінці у Facebook.

«Ця сторінка зрозуміло покаже не лише причини виводу банку, але і, в тому числі, скільки коштів мала в результаті компенсувати держава вкладникам замість збанкрутілих установ та їх власників, та скільки грошей втратила держава у вигляді неповернутих кредитів рефінансування», – йдеться у повідомленні.

⛔️"Знаєте, хто завдав найбільшу шкоду економіці України? Не Путін, а голова нашого центрального банку – Валерія...

Опубликовано Національний банк України Суббота, 18 мая 2019 г.

Як наголошують у НБУ, слухаючи сьогодні заяви екс-банкірів, не забуваймо, який спадок вони залишили регулятору, державі та клієнтам власних банків.

Нагадаємо: після судових рішень по ПриватБанку фінустанова була змушена припинити бути донором на міжбанку.

Як писав Mind, Окружний адмінсуд Києва 18 квітня 2019 року за позовом Ігоря Коломойського визнав націоналізацію банку незаконною. Нацбанк і Мінфін заявили, що подадуть апеляцію після офіційного оприлюднення рішення суду і впевнені в своїй правоті.

Згідно з даними Нацбанку України, ПриватБанк на 1 січня 2019 року за розміром загальних активів (525,25 млрд грн) займав 1-е місце серед 77 діючих в країні банків.

Як повідомлялось,  19 квітня екс-власник фінустанови Коломойський подав до Господарського суду Києва 5 нових позовів до НБУ та ПриватБанку. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло