Країни G20 мають намір реформувати систему оподаткування технологічних гігантів

Країни G20 мають намір реформувати систему оподаткування технологічних гігантів

Представники країн прагнуть створити справедливу, стійку і сучасну міжнародну податкову систему

Країни G20 мають намір реформувати систему оподаткування технологічних гігантів
фото pixabay.com

Міністри фінансів та керівники центральних банків країн Великої двадцятки (G20) хочуть реформувати міжнародні податкові правила для великих технологічних компаній, таких, як Google и Facebook. Про це вони заявили після дводенного саміту в японському місті Фукуока, передає DW.

Країни G20 обіцяють продовжити співпрацю для «глобально справедливої, стійкої і сучасної міжнародної податкової системи», йдеться у звіті економістів.

«Ми вітаємо нещодавні досягнення у сфері прозорості податків, включаючи прогрес в автоматичному обміні інформацією про фінансові рахунки для цілей оподаткування», – наголосили представники G20.

Водночас представники країн Великої двадцятки заявили, що готові боротися з посиленою торговельною напруженістю у світі. Фінансові лідери очікують, що зростання світової економіки в цьому та наступному році буде помірним.

«Головне, що торговельна та геополітична напруженість посилюється. Ми й надалі працюватимемо з цими ризиками та будемо готові до подальших дій», – ідеться у заключному комюніке саміту.

Зустріч представників G20 відбулася на тлі загострення торговельної суперечки між США та КНР. Міністр фінансів США Стівен Мнучін повідомив, що на полях саміту він обговорив питання торгівлі між двома країнами з керівником Народного банку Китаю І Ганом. Утім, за словами Мнучіна, США та Китай не планують жодних торговельних переговорів до зустрічі американського та китайського лідерів держав, яка має відбутися під час саміту G20 в Осаці пізніше цього місяця.

Нагадаємо: в ніч на 10 травня після провалу третього раунду переговорів між двома найбільшими економіками світу, Дональд Трамп більш ніж удвічі збільшив мита на китайський імпорт на суму $200 млрд.

Китай відреагував на запровадження штрафних мит на свої товари з боку США. Міністерство фінансів КНР оголосило про підвищення імпортних мит на низку американських товарів загальною вартістю $60 млрд.

Більше про ситуацію можна прочитати в матеріалі Mind «Ніж біля горла Пекіну: як розвивається чергове коло американо-китайської торгової війни».

Крім того, Трамп, який почав торгову війну з Китаєм, загострив її кілька тижнів тому, коли вніс Huawei до «чорнго списку», звинувативши його в шпигунстві. В результаті цілий ряд виробників комп'ютерних чипів і інтернет-концерн Google обмежили або повністю припинили співпрацю з Huawei.

У відповідь на американські санкції Пекін 31 травня оголосив про намір оприлюднити список «ненадійних» іноземних компаній, організацій і осіб, які завдають шкоди інтересам китайських підприємств. Китай також пригрозив обмежити постачання в США рідкоземельних металів, які необхідні для виробництва комп'ютерів, смартфонів, електротехніки та автомобілів. США отримують 80%  цих металів з Китаю.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло