Huawei може замінити Android в своїх пристроях на російську ОС «Аврора» - The Bell
Це питання, за даними видання, обговорювали під час Петербурзького форуму виконавчий директор Huawei та міністром цифрового розвитку і зв'язку РФ

Китайській Huawei, яка через американську заборону втратила доступ до оновлень операційної системи Android, можуть допомогти «Ростєлєком» і російський бізнесмен Григорій Березкін, які володіють розробником російської мобільної ОС «Аврора», створеної на базі фінської Sailfish. Про це повідомляє The Bell.
Видання повідомляє, що перед Петербурзьким форумом головний виконавчий директор Huawei Го Пін обговорював з міністром цифрового розвитку і зв'язку Костянтином Носковим можливий перехід китайських смартфонів на Sailfish. Ця тема піднімалася і на зустрічах Володимира Путіна з Сі Цзіньпіном, повідомляють джерела.
Як повідомляється, переговори йдуть по двох напрямках.
Перше – встановлення на різні типи пристроїв китайської компанії операційної системи «Аврора» (російська версія фінської Sailfish). Її можуть встановити на пристрої Huawei замість системи Android від Google, яку китайська компанія не може повноцінно використовувати після американських заборон.
«Китай вже тестує пристрої з встановленою «Авророю», – сказав співрозмовник The Bell.
Друге – локалізація виробництва в Росії частини пристроїв Huawei. Йдеться про можливе розгортання спільного виробництва чипів і програмного забезпечення.
Нагадаємо: Трамп, який почав торгову війну з Китаєм, загострив її кілька тижнів тому, коли вніс Huawei до «чорнго списку», звинувативши його в шпигунстві. В результаті цілий ряд виробників комп'ютерних чипів і інтернет-концерн Google обмежили або повністю припинили співпрацю з Huawei.
У відповідь на американські санкції Пекін 31 травня оголосив про намір оприлюднити список «ненадійних» іноземних компаній, організацій і осіб, які завдають шкоди інтересам китайських підприємств. Китай також пригрозив обмежити постачання в США рідкоземельних металів, які необхідні для виробництва комп'ютерів, смартфонів, електротехніки та автомобілів. США отримують 80% цих металів з Китаю.
Днями виконувач обов'язків глави адміністративно-бюджетного управління Білого дому Рассел Войт запропонував президенту США Дональда Трампа відстрочити виконання ключових положень про заборону на обладнання китайських компаній Huawei і ZTE на термін від двох до чотирьох років, щоб не нашкодити американському бізнесу.
Як повідомлялось, американська корпорація Google, яка однією з перших відгукнулася на санкції США щодо Huawei і швидко відключила останню від Android, вважає, що китайська компанія і далі становитиме загрозу інтересам США.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].