Захворіло у світі
32,569,168
Померло у світі
988,996
Вилікувалось у світі
22,489,844
Захворіло в Україні
195,504
Померло в Україні
3,903
Вилікувалось в Україні
86,873
В Україні набрали чинності нові ДБН

В Україні набрали чинності нові ДБН

Відтепер передбачається проектування парковок на дахах, будівництво перехоплюючих паркінків та облаштування паркомісць зарядками для електрокарів

В Україні набрали чинності нові ДБН
Фото Shutterstock

Відсьогодні в Україні набувають чинності зміни до Державних будівельних норм (ДБН), які  є обов’язковими до виконання і передбачають будівництво  перехоплюючих автопарковок у великих містах, облаштування паркінгів на спеціально обладнаних дахах будівель, та обладнання парковок зарядними пристроями для електрокарів. Про це повідомляє Mind.

Зокрема запроваджуваними змінами передбачається можливість влаштовувати зручні перехоплюючи автостоянки на околицях великих міст, що, як очікується, дозволить значно розвантажити їх центральні вулиці.

Крім того, зміненими ДБН планується запозичити європейський досвід, запровадивши правила, які дозволять облаштовувати паркувальні майданчики на дахах будівель зі спеціальною покрівлею. 

«Сьогодні у багатьох країнах Європи та світу є досить розповсюдженим розміщення парковок на покрівлях торгових центрів та інших сучасних громадських будинків. Наприклад, такі стоянки є у Польщі, Франції, Італії, Німеччині. Це дуже вигідно робити, бо часом знайти вільне місце під паркінг, особливо у великому місті, важко. Тому для розширення кількості паркомісць стали використовувати експлуатовані покрівлі громадських будівель….. Ми теж вирішили запозичувати такий іноземний досвід», – написав заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКХ Лев Парцхаладзе, на своїй сторінці у Facebook, коментуючи запровадження цієї норми.

Також відсьогодні запроваджуються зміни до ДБН, які передбачають, що при проектуванні автостоянок і гаражів обов’язковою вимогою є облаштовувати зарядками для електрокарів мінімум 5% машиномісць на парковках, що будуються або реконструюються.

 «Весь світ поступово переходить на електроавтомобілі. Україна також активно долучається до цього процесу. Для прикладу, у 2015 році в країні налічувалося всього 500 електрокарів, а зараз майже 13 тисяч. Тільки цієї весни попит на електромобілі серед українців зріс на 67%. Тому ми йдемо в ногу з часом і в нових змінах у ДБН щодо автостоянок прописали необхідність проектувати не менше 5% місць на парковках з електрозарядками», – зазначив Парцхаладзе.

Також передбачається проектування автоматизованих автостоянок для легкових автомобілів в містах України, адже «перші автоматизовані стоянки для авто з’явилися у світі ще на початку 20-х років минулого століття. Тобто, майже 100 років тому. В Америці їх почали будувати ще в 40-50-х, а в Європі у 70-80-х. І це дійсно ефективна альтернатива звичайним гаражам».

На думку заступника міністра, це має суттєва заощадити простір для розміщення парковок та зекономити час водіїв «тому що все відбувається автоматично».

Зміни до ДБН розроблені ПАТ «Український зональний науково-дослідний і проектний інститут по цивільному будівництву» (КиївЗНДІЕП).

Інститут є базовою організацією Мінрегіону України і є розробником типологічних основ проектування цивільних будинків і споруд, проектувальником масових серій житлових і громадських будинків.

Як повідомляв Mind, відсьогодні подорожчають сигарети через підвищення ставок акцизу на тютюн на 9%

Крім того, відсьогодні набуває чинності закон про запровадження ринку електричної енергії. Також із сьогоднішнього дня на пошті запроваджується податок на посилки дорожчі за еквівалент 100 євро, а також на 30% зростає ціна оформлення паспортів. Ціни піднімуться на оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, біометричне посвідчення для іноземців, зміниться вартість бланків для документів з безконтактним електронним носієм.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті