Уряд має домовитися про нову програму з МВФ обсягом до $10 млрд – Сологуб
НБУ очікує близько $1 млрд щорічно від інших спонсорів у 2020-2021 роках

Національний банк України (НБУ) вважає, що уряд повинен домовитися про нову програму з міжнародним валютним фондом (МВФ) обсягом до $10 млрд. Про це розповів заступник голови НБУ Дмитро Сологуб у інтевр'ю Central European Financial Observer.
«Україна потребує нової програми від МВФ», – стверджує Сологуб.
Він вважає, що будь-яка нова угода повинна бути в рамках механізму розширеного фінансування (EFF), який більш стуктурований інструмент порівняно з існуючою 14-місячною програмою на умовах Stand-By Arrangement (SBA) сумою у $3,9 млрд, що була узгоджена у Києві у 2018 році.
Зазвичай EFF триває від 2,5 до 4 років. НБУ використовувала ці параметри у макроекономічному прогнозі. Сума фінансування залежить від тривалості програми. За словами Сологуба, НБУ очікує, що вона буде обсягом у $5-10 млрд.
«Нова програма з МВФ не так життєво важлива для НБУ, з точки зору того скільки фінансування ми зможемо забезпечити. Сьогоднішній рівень резервів достатній, щоб вирівняти коливання обмінного курсу», – підкреслив Сологуб.
За словами заступника голови НБУ, нова програма буде важливим сигналом для інших спонсорів. Це перспективи забезпечення нових фінансувань від Євросоюзу та Світового банку.
«Ми б були більш успішними, якби у нас вже була програма МВФ», – додав Сологуб.
Також, він відмітив, що НБУ очікує близько $1 млрд щорічно від інших спонсорів у 2020-2021 роках. Нова угода з МВФ також полегшить доступ України до міжнародних ринків капіталу.
Сологуб не очікує ніяких «революційних» зобов'язань щодо реформ, як частини нової програми від МВФ.
«Я не бачу повністю нових ідей. Більшість з них була обговорена протягом останніх років. Ми здосягли серйозного прогресу у виконанні багатьох з них. Було забезпечено стабілізацію макроекономіки, головне не зруйнувати це. Фінансовий сектор покращено. Проте, ще багато чого потрібно зробити», – наголосив Сологую.
Щодо антикорупційних реформ, Сологуб відмітив, що Україна створила інфраструктуру для запобігання хабарництву, актуальне завдання – запустити її діяльність.
«Також, юридична система – слабка ланка цієї реформи», – додав він.
Нагадаймо: місія МВФ працювала в Україні у травні цього року, проте поїхала без рекомендацій щодо виділення чергового траншу.
За кілька днів роботи Фонд повідомив, що МВФ готовий відновити тісну співпрацю з Україною після виборів до Верховної Ради і призначення нового уряду.
Крім того, 29 травня президент Володимир Зеленський провів зустріч з представниками місії Міжнародного валютного фонду. Під час зустрічі обговорювали підготовку до укладання нового договору про співпрацю.
Представник президента України в Кабінеті міністрів Андрій Герус повідомив, що з вересня поновляться переговори про співпрацю України з Міжнародним валютним фондом
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].