Захворіло у світі
176,747,563
Померло у світі
3,820,197
Вилікувалось у світі
160,801,403
Захворіло в Україні
2,223,978
Померло в Україні
51,692
Вилікувалось в Україні
2,130,665
Уряд має домовитися про нову програму з МВФ обсягом до $10 млрд – Сологуб

Уряд має домовитися про нову програму з МВФ обсягом до $10 млрд – Сологуб

НБУ очікує близько $1 млрд щорічно від інших спонсорів у 2020-2021 роках

Уряд має домовитися про нову програму з МВФ обсягом до $10 млрд – Сологуб
Дмитро Сологуб
Фото: flickr

Національний банк України (НБУ) вважає, що уряд повинен домовитися про нову програму з міжнародним валютним фондом (МВФ) обсягом до $10 млрд. Про це розповів заступник голови НБУ Дмитро Сологуб у інтевр'ю Central European Financial Observer.

«Україна потребує нової програми від МВФ», – стверджує Сологуб. 

Він вважає, що будь-яка нова угода повинна бути в рамках механізму розширеного фінансування (EFF), який більш стуктурований інструмент порівняно з існуючою 14-місячною програмою на умовах Stand-By Arrangement (SBA) сумою у $3,9 млрд, що була узгоджена у Києві у 2018 році.

Зазвичай EFF триває від 2,5 до 4 років. НБУ використовувала ці параметри у макроекономічному прогнозі. Сума фінансування залежить від тривалості програми. За словами Сологуба, НБУ очікує, що вона буде обсягом у $5-10 млрд.

«Нова програма з МВФ не так життєво важлива для НБУ, з точки зору того скільки фінансування ми зможемо забезпечити. Сьогоднішній рівень резервів достатній, щоб вирівняти коливання обмінного курсу», – підкреслив Сологуб.

За словами заступника голови НБУ, нова програма буде важливим сигналом для інших спонсорів. Це перспективи забезпечення нових фінансувань від Євросоюзу та Світового банку.

«Ми б були більш успішними, якби у нас вже була програма МВФ», – додав Сологуб.

Також, він відмітив, що НБУ очікує близько $1 млрд щорічно від інших спонсорів у 2020-2021 роках. Нова угода з МВФ також полегшить доступ України до міжнародних ринків капіталу.

Сологуб не очікує ніяких «революційних» зобов'язань щодо реформ, як частини нової програми від МВФ. 

«Я не бачу повністю нових ідей. Більшість з них була обговорена протягом останніх років. Ми здосягли серйозного прогресу у виконанні багатьох з них. Було забезпечено стабілізацію макроекономіки, головне не зруйнувати це. Фінансовий сектор покращено. Проте, ще багато чого потрібно зробити», – наголосив Сологую.

Щодо антикорупційних реформ, Сологуб відмітив, що Україна створила інфраструктуру для запобігання хабарництву, актуальне завдання – запустити  її діяльність.

«Також, юридична система – слабка ланка цієї реформи», – додав він.

Нагадаймо: місія МВФ працювала в Україні у травні цього року, проте поїхала без рекомендацій щодо виділення чергового траншу.

За кілька днів роботи Фонд повідомив, що  МВФ готовий відновити тісну співпрацю з Україною після виборів до Верховної Ради і призначення нового уряду.

Крім того, 29 травня президент Володимир Зеленський провів зустріч з представниками місії Міжнародного валютного фонду. Під час зустрічі обговорювали підготовку до укладання нового договору про співпрацю.

Представник президента України в Кабінеті міністрів Андрій Герус повідомив, що з вересня поновляться переговори про співпрацю України з Міжнародним валютним фондом 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті