Справа «Роттердам+»: суд заборонив экс-чиновнику НКРЕКП полишати Київ без дозволу слідчих

Справа «Роттердам+»: суд заборонив экс-чиновнику НКРЕКП полишати Київ без дозволу слідчих

САП підозрює Ревенка у заподіянні шкоди державі на суму – близько 19 млн грн

Справа 	«Роттердам+»: суд заборонив экс-чиновнику НКРЕКП полишати Київ без дозволу слідчих
Фото Shutterstock

Екс-начальнику відділу енергоринку Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) Тарасу Ревенку суд заборонив до 10 жовтня полишати Київ без дозволу слідства та зобов'язав прибувати до правоохоронців на першу вимогу. Також він має утримуватися від спілкування з робітниками НКРЕКП щодо обставин кримінального провадження. Таке рішення, як повідомляє 5 канал, Солом'янський районний суд міста Києва ухвалив в якості запобіжного заходу щодо Ревенка у справі «Роттердам+».

Зазначається, що прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) інкримінують йому причетність до розробки самої формули «Роттердам+» у 2016 році і клопотали про взяття екс-чиновника під варту на 60 діб або зобов’язати його сплатити  заставу в розмірі – 5 млн грн. Таку суму застави прокурори САП пояснювали шкодою, яка була завдана державі, а це, на їхню думку, близько 19 млрд грн..

Натомість сторона захисту заявляла, що підозра Ревенку є абсолютно необґрунтованою, а прокурори не надали рішення Окружного адміністративного суду Києва, апеляційної та касаційної інстанцій, які визнали формулу законною та економічно обґрунтованою. Тож адвокати, за їх словами,  взагалі не розуміють, у чому можливий склад злочину підзахисного.

Раніше Mind повідомляв, що ще одному фгуранту даної справи суд обрав запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 2 млн грн. Йдеться про колишнього члена НКРЕКП Володимира Євдокімова.

Також повідомлялося що НАБУ затримало одного з підозрюваних у справі «Роттердам+», інші підозрювані перебувають за кордоном. В той же час у ДТЕК заявили, що обґрунтованих причин для таких слідчих дій немає, а підозри слідства є безпідставними.

Нагадаємо: НАБУ 8 серпня повідомило про підозру шести особам у справі «Роттердам+», зловживання яких завдали понад 18,8 млрд грн збитків.

Більше про справу «Роттердам+» читайте в матеріалі Mind : «Хто і як «шив» «Роттердам+» і чому ніхто не понесе жодної відповідальності «.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті