Захворіло у світі
12,934,317
Померло у світі
569,697
Вилікувалось у світі
7,139,985
Захворіло в Україні
54,133
Померло в Україні
1,398
Вилікувалось в Україні
26,503
Прибуття місії МВФ очікується у вересні цього року

Прибуття місії МВФ очікується у вересні цього року

Візит відбуеться з 10 по 24 вересня

Прибуття місії МВФ очікується у вересні цього року
Фото: УНІАН

Візит місії Міжнародного валютного фонду (МВФ) в Україні очікується з 10 по 24 вересня цього року. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Напередодні під час затвердження на посаді прем'єра у Верховній Раді Олексій Гончарук повідомив, що з місією МВФ намічено провести переговори щодо нової 3-4-річної програми співпраці.

Поточна програма співпраці між Україною і МВФ в рамках механізму stand-by була затверджена 19 грудня 2018 року. Обсяг 14-місячної програми еквівалентний SDR 2,8 млрд, або близько $3,9 млрд. При цьому SDR 1 млрд (близько $1,4 млрд) надано відразу, тоді як умовою виділення решти коштів є успішні піврічні перегляди програми в 2019 році.

За прогнозами НБУ, угода про нову програму розширеного фінансування з МВФ на термін 3-4 роки обсягом від $5 млрд до $10 млрд може бути досягнуто до кінця цього року, що дозволить до січня отримати перший транш по ній в розмірі близько $2 млрд.

Нагадаймо: місія МВФ працювала в Україні у травні цього року, проте поїхала без рекомендацій щодо виділення чергового траншу.

За кілька днів роботи Фонд повідомив, що  МВФ готовий відновити тісну співпрацю з Україною після виборів до Верховної Ради і призначення нового уряду.

Крім того, 29 травня президент Володимир Зеленський провів зустріч з представниками місії Міжнародного валютного фонду. Під час зустрічі обговорювали підготовку до укладання нового договору про співпрацю.

Представник президента України в Кабінеті міністрів Андрій Герус повідомив, що з вересня поновляться переговори про співпрацю України з Міжнародним валютним фондом.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті