Очільник Nissan визнав,що керівництво компанії отримало завищені компенсації за акції

Очільник Nissan визнав,що керівництво компанії отримало завищені компенсації за акції

Хірото Сайкава стверджує, що не має до цього жодного відношення, оплата відбувала за схемою епохи Карлоса Гона

Очільник Nissan визнав,що керівництво компанії отримало завищені компенсації за акції
Хірото Сайкава
фото www.flickr.com/photos/gilalo

Nissan Motor Co втрапила у новий скандал через практику оплати праці керівників, після того, як виконавчий директор Хірото Сайкава визнав, що переплатив керівництву за схемою, розробленою екс-очільником компанії Карлосом Гоном. Про це повідомляє Reuters.

Внутрішнє розслідування показало, що Сайкава та інші керівники отримали неналежну компенсацію за акції, зазначили джерела видання. Це ставить під сумнів обіцянки Сайкави покращити керівництво після арешту Гона минулого року .

Сайкава вибачився і пообіцяв повернути будь-які незаконно отримані кошти після того, як напередодні він заявив журналістам, що помилково отримав компенсацію за акцію по «схемі епохи Гона».

В інших коментарях він спростовував будь-яку свою причетність до реалізації схеми та додав,що уже було вжито «належних заходів».

«Неправильні виплати», за словами джерел, оцінюються в десятки мільйонів єн.

Дисциплінарні заходи щодо цієї проблеми будуть обговорюватись на наступному засіданні ради директорів.

Видання нагадує,що довіра до Сайкави уже була підірвана звинуваченнями  у тому, що він був надто тісно пов’язаний з Гоном, чий арешт в листопаді шокував світову автопромисловість і «оголив» напругу в партнерстві між Nissan і Renault.

Деталі про гучну справу можна дізнатися з матеріалу Mind «Скандал, що сколихнув Японію»: як глава Nissan обкрадав свою корпорацію».

Сам Гон провину не визнає. Він вважає, що його арешт став наслідком «змови й підступності» керівників Nissan. «Люди інтерпретували сильне лідерство як диктаторство, щоб позбутися мене», – каже він.

Керівництво автокомпанії також запідозрило, що Карлос Гон оплатив своє весілля у Версалі з коштів компанії.

У березні 2019 року, після 108 днів під арештом, Карлоса Гона було звільнено з в’язниці під заставу майже $9 млн.

На початку квітня токійська прокуратура вчетверте арештувала Карлоса Гона.  

Після того йому було висунуто нове обвинувачення  в присвоєнні $5 млн автоконцерну завдяки шахрайській схемі під час переказу коштів від японської корпорації в Оман на адресу фірми, яка займалася торгівлею легковими автівками.

25 квітня його вдруге звільнили під заставу, цього разу за $4,5 млн.

Пізніше також стало відомо, що  колишній глава французько-японського автомобілебудівного альянсу Renault-Nissan Карлос Гон підозрюється в скоєнні незаконних платежів з рахунків альянсу в розмірі 11 млн євро. Перевірка проводилася на спільному підприємстві Renault і Nissan в Нідерландах.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті