Український IT-ринок виросте на 30% до кінця 2019 року – GlobalLogic
Кількість сплачених IT-індустрією податків теж стабільно зростає – на 29% в першому півріччі 2019 у порівнянні з аналогічним періодом 2018 року

Зростання українського ІТ-ринку в 2019 році може скласти близько 30%. Про це йдеться у прес-релізі GlobalLogic.
До кінця 2019 року тільки експорт комп'ютерних послуг принесе в економіку країни близько $3,5 млрд. Зберігши такі високі темпи зростання, експортна індустрія розробки програмного забезпечення здатна вирости до $4,5 млрд до кінця 2020 року.
«В середньому IT-індустрія зростала на 20-25% щорічно, ми очікуємо в цьому році більш стрімке зростання за рахунок сприятливої кон'юнктури міжнародного ринку і попиту на розробки українських фахівців. За нашими оцінками, зростання ринку може досягти 30% до кінця 2019 року. Прибуток GlobalLogic в Україні традиційно зростає трохи швидше індустрії – на 32% за результатами першого півріччя 2019 – і ми плануємо зберегти високі темпи зростання до кінця року», – коментує Андрій Яворський, віце-президент зі стратегії і технологій GlobalLogic.
За результатами першого півріччя 2019 експорт комп'ютерних послуг склав близько $1,6 млрд, що на 31% більше аналогічного періоду 2018 року. Також індустрія показує значне зростання в кількості фахівців. За деякими оцінками на середину 2018 року в індустрії налічувалося близько 130 000 фахівців. За останнє півріччя їх кількість зросла майже на 20 000 осіб і зараз за даними Асоціації «IT Ukraine» на ринку налічується понад 160 000 фахівців, що на 22% більше, ніж роком раніше. Але незважаючи на позитивний тренд, індустрія все ще відчуває нестачу кваліфікованих інженерів.
Кількість сплачених IT-індустрією податків теж стабільно зростає – на 29% в першому півріччі 2019 року у порівнянні з аналогічним періодом 2018 року. В першому півріччі 2018 року обсяг надходжень склав 6 млрд грн, сплачених як компаніями, так і фахівцями, які співпрацюють з компаніями як фізичні особи-підприємці. А в першому півріччі 2019 року сума сплачених податків вже склала майже 8 млрд грн.
Нагадаємо: уряд планує створити фонд розвитку людського капіталу, яким керуватимуть не чиновники, а гроші направляти на три напрямки: стипендії талановитим студентам, фінансування вчених, підтримку лабораторій ІТ-кампусів.
За прогнозами юриста Романа Качановського оподаткування ФОПів у сфері ІТ за 5 років має зрости майже вдвічі з 8,7% до 18,8% місячного доходу (без урахуванням зростанням розміру мінімальної зарплати та вартості ІТ-послуг).
За даними Асоціації IT Ukraine за 2018 рік, в Україні налічується 127 000 програмістів. З них близько 90% оформлені як ФОПи (фізичні особи – підприємці). ФОПи виконують роботу на підставі договорів підряду з українською юридичною особою – власне IT-компанією. Зазвичай ця юрособа має форму товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ). Іноді юросіб декілька. Детальніше про те, Скільки ФОПів у IT та навіщо компаніям «офшорки» читайте за посиланням.
Детальніше про податкову ініціативу уряду читайте у матеріалі Mind «Початок великого торгу: як Гончарук підштовхує айтішників примиритися з новим податком».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].