Захворіло у світі
1,225,360
Померло у світі
66,524
Вилікувалось у світі
252,615
Захворіло в Україні
1251
Померло в Україні
32
Вилікувалось в Україні
25
Порт «Ольвія» в Миколаєві віддано в концесію катарській компанії QTerminals

Порт «Ольвія» в Миколаєві віддано в концесію катарській компанії QTerminals

Інвестор має вкласти 3,4 млрд грн в розвиток компанії

Порт «Ольвія» в Миколаєві віддано в концесію катарській компанії QTerminals
Фото: УНІАН

Порт «Ольвія» у Миколаєві передано у концесію портовий оператор Катару – компанії QTerminals. Про це у Telegram-каналі повідомив прем’єр-міністр Олексій Гончарук.

«Завершився концесійний конкурс у порту Ольвія. Переможець – компанія QTerminals – провідний портовий оператор Катару», – повідомив прем’єр-міністр.

За його словами, завдяки передачі порту у концесію до українського бюджету надійдуть «щорічні концесійні платежі – 82 млн грн, інвестиційні зобов’язання – 3,4 млрд грн за 5 років, кошти для розвитку місцевої інфраструктури Миколаївщини – 80 млн грн».

Гончарук зазначив, що «концесія – це найкращий спосіб залучення коштів в порт, залишаючи його повністю у державній власності».

Він також висловив упевненість у тому, що досвідчений інвестор модернізує інфраструктуру порту, залучить нові вантажі та маршрути і сприятиме збагаченню та розвитку Миколаєва та України.

Раніше, як писав Mind, у концесію було передано Херсонський морський торгівельний порт. Переможець конкурсу має вкласти у нього близько 300 млн грн інвестицій та ще 18 млн грн – у розвиток місцевої інфраструктури.

Нагадаємо: ДП «Херсонський морський торговельний порт» та ДП «Стивідорна компанія (СК) «Ольвія» входять у перелік держпідприємств, на яких реалізуються пілотні проекти концесії в портовій галузі.

Техніко-економічне обгрунтування (ТЕО) пілотних проектів концесії госстівідорв ХМТП і «Ольвія» розроблені консорціумом міжнародних консультантів, сформованим ЄБРР і IFC. Пілотні проекти концесії госстівідоров затверджені Мінінфраструктури 23 червня 2016 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію